build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ски центри (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 374
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 11-Nov-2016 at 07:50
do zimoska ke bide vo funkcija?
Back to Top
mackomk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 114
  Quote mackomk Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 14-Nov-2016 at 14:56
Originally posted by bob39


Која глупост! Горе бре скапаници и спори скилифти, а тие градат жичара до центар што не функционире наместо прво горе да ги модернизираат и доизградат патеките. Тотална утка и тотално не познавање на состојбите. Ама што би можеле да очекуваме од луѓе што градат панорамски тркала и свакојаки мизерии насекаде...Wallbash

Мислам дека немаш најдобра претстава каде ќе биде поставена жичарата, истата не се гради за да се стигне до ски центарот, туку во самата ски зона. Имаш и слика погоре не знам што е проблемот, жичарава ќе опслужува неколку стази и може да се користи независно од старите ски лифтови. Испаѓа коментаров твој тотална утка и непознавање на работите.

Back to Top
mackomk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 114
  Quote mackomk Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 14-Nov-2016 at 14:56
Originally posted by mackomk

Originally posted by bob39


Која глупост! Горе бре скапаници и спори скилифти, а тие градат жичара до центар што не функционире наместо прво горе да ги модернизираат и доизградат патеките. Тотална утка и тотално не познавање на состојбите. Ама што би можеле да очекуваме од луѓе што градат панорамски тркала и свакојаки мизерии насекаде...Wallbash

Мислам дека немаш најдобра претстава каде ќе биде поставена жичарата, истата не се гради за да се стигне до ски центарот, туку во самата ски зона. Имаш и слика погоре не знам што е проблемот, жичарава ќе опслужува неколку стази и може да се користи независно од старите ски лифтови. Испаѓа коментаров твој тотална утка и непознавање на работите.

Back to Top
carver91 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 14-Dec-2016 at 18:57
Kada ce biti zicara otvorena?
Back to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 32
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 10-Apr-2017 at 10:17
Имаш


Edited by bob39 - 10-Apr-2017 at 10:20
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 32
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 10-Apr-2017 at 10:18
Originally posted by mackomk

Originally posted by mackomk

Originally posted by bob39


Која глупост! Горе бре скапаници и спори скилифти, а тие градат жичара до центар што не функционире наместо прво горе да ги модернизираат и доизградат патеките. Тотална утка и тотално не познавање на состојбите. Ама што би можеле да очекуваме од луѓе што градат панорамски тркала и свакојаки мизерии насекаде...Wallbash

Мислам дека немаш најдобра претстава каде ќе биде поставена жичарата, истата не се гради за да се стигне до ски центарот, туку во самата ски зона. Имаш и слика погоре не знам што е проблемот, жичарава ќе опслужува неколку стази и може да се користи независно од старите ски лифтови. Испаѓа коментаров твој тотална утка и непознавање на работите.


Имаш право за жичарата! Бев во февруари на Шапка и ситуацијата иако со терените е катастрофална, што се однесува до новиот шестосед тој е на ок локација. Забуната кај мене дојде затоа што во предизборието токмакот Ѓорчев од Тетово предлагаше да се возобнови старата жичара до Шапка. Се надевам дека сладната година ќе проработи но сум на мислење дека на Шапка и треба странски инвеститор кој си центарот ќе управува во следните 30-50 години.
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.