build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Википедија нишка за побарување на материјали

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12433
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Википедија нишка за побарување на материјали
    Posted: 05-Feb-2009 at 19:00
Сите барања за фотографии и други материјали наменети за википедија постирајте ги во оваа нишка.

Доколку имате прашање, предлог или забелешка во врска со комуникацијата помеѓу Build.mk и Wikipedia, пишете овде:
http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=534
Back to Top
Brainmachine View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 29-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Brainmachine Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Mar-2009 at 21:25
Ок, дечки. Прво барање од мене за слики. Имате ли нешто од Тетово? 
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12433
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 17-Mar-2009 at 00:35
Originally posted by Brainmachine

Ок, дечки. Прво барање од мене за слики. Имате ли нешто од Тетово? 

Имаме член од Тетово Big%20smile
Ако никој нема ништо на лагер, се надевам Black ќе може да направи една мала репрезентативна серија.
Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-Mar-2009 at 17:09
Ajde dečki...Tetovo, Veles, Struga....ovi se neophodni
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 19-Mar-2009 at 17:17
Originally posted by Raso mk

Ajde dečki...Tetovo, Veles, Struga....ovi se neophodni


Имаме член само од Тетово но го нема деновиве. Зависи од него.

Од струга има некои слики постирано кои мислам дека се наши но треба да провериме.

Од Велес за жал немаме што да понудиме во моментов авторско.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Mar-2009 at 17:19
Eve jas odma da gi nabacam nishkite za od tetovo i struga. Sega neznam so licencite kako ke ide. Videte shto moze shto nemoze.
http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=484
http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=347


Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Mar-2009 at 17:28
Јас сега качувам слики од струга
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Mar-2009 at 17:29
Еве оваа нишка за Струга е релевантна

http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=443

Бидејќи Ла Линеа се пријави да дава од своите слики за Википедија, сликиве од оваа нишка ви се на располагање. Направете избор од овие и после Линеа може да ги приложи и без жиг.


Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 19-Mar-2009 at 17:30
Сликите се одлични, но како да ги подигнам кога немам дозвола (црно на бело). Најдобро би било самиот автор, плус тоа тука тетовските се со мала резолуција, а авторот ја има оригиналната. Ако не да почекаме ден два додека тетоецот не дојде пак.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 19-Mar-2009 at 17:32
Ги качувам сега тие што мислам дека најмнгоу ќе користат и така...... расо може ли да се прави multiple file upload?
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 19-Mar-2009 at 17:32
За Струга сите се супер. Најповеќе треба архитектура, цркви, знаменитости и сл. Што повеќе тоа поубаво
Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 19-Mar-2009 at 17:33
Мислам дека не.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 19-Mar-2009 at 17:39
imame edna niska za kicevo mozes od tamu da zemas nekoj, ne site = samo tie sto sum postiral jas, deka drugite gi zemale od net
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 19-Mar-2009 at 17:42
cekaj..... deka zaboraviv slika broj 3. e od net a broj 1 i 2 se od mene
Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 19-Mar-2009 at 17:43
Originally posted by my Macedonia

cekaj..... deka zaboraviv slika broj 3. e od net a broj 1 i 2 se od mene


Кај да ги видам?
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 19-Mar-2009 at 17:47
imame edna niska = foto/video > kicevo
Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 19-Mar-2009 at 17:49
Originally posted by my Macedonia

imame edna niska = foto/video > kicevo

Super!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 19-Mar-2009 at 19:16
http://toolserver.org/~daniel/WikiSense/Gallery.php?wikifam=commons.wikimedia.org&img_user_text=Lbocvarov89

Probajte linkov neshto zaebava


Edited by La Linea - 19-Mar-2009 at 19:20
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Raso mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso mk Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 19-Mar-2009 at 20:03
Originally posted by La Linea

http://toolserver.org/~daniel/WikiSense/Gallery.php?wikifam=commons.wikimedia.org&img_user_text=Lbocvarov89

Probajte linkov neshto zaebava


Linkot ide, slikite se super. Jas samo ke di dokategoriziram slikite. Odlična rabota
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12433
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 22-Mar-2009 at 00:49
Гледам за Стоби нема жива фотка Unhappy

pbanks, ако добро памтам ти имаше одлична сесија таму Question
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.