build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Моделарство, макетарство и колекционерство

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 102>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Моделарство, макетарство и колекционерство
    Posted: 02-Sep-2022 at 19:02
Вкупно се 10 модели! Собрана бараната цена е 118,5 Евра или околу 7300 ден! За лот односно сите заедно ќе ги дадам за 6300 ден! Заинтересираните можат да ми пишат на порака! Се извинувам ако некому му досадив!   

Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 19:04
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 02-Sep-2022 at 18:55


Porsche 911 Carrera 1/87 ... претпоставувам дека е Wiking

Слични модели наоѓам од Wiking! Aко некој го препознае добра би била сугестијата! Сходно тоа мојата цена ќе биде 10 Евра или 600 ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба како Deutz-от и M-B Transporter-от! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 02-Sep-2022 at 18:38


https://www.ebay.com/itm/325236894774?hash=item4bb9a12c36:g:yrUAAOSwIRxisK2Y&amdata=enc%3AAQAHAAAA0PwZIOlzNIaV%2B5cHWekgpykDil9erRaNGR7Lmexose7cg4bDrW%2FLlelknfN5YJUiTJGhOGrvhGiXAxlxv%2BUyzSyxNgPzeGtUdZyGNrD9ZExjBfSBm26JBcn8KPda54ZMicKslDfEAkIV54m7MnxJ21Rojmwp6ZB1LSZpJ0qj86Ds%2FjNSsxFFPSIJ1oAaQZMIQf5EY9r5te1wk%2FxXxnGo5VGK5p2BN0%2FKSscV%2BvuTSCxzi13baUmz6JTRQOxWr%2B9Tp92VOOa7XG9qidgpngUBibc%3D%7Ctkp%3ABk9SR8jwhfTfYA

Wiking 1/87 HO Мercedes-Benz l406d Ambulance

Да бидам искрен само овој линк како и неколку линкови на противпожарни возила од овој тип најдов на eBay...цените од 12 до 18 Евра + поштарина! Сходно тоа мојата цена ќе биде 15 Евра или 900 ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба како Deutz-от! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 02-Sep-2022 at 18:24


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=wiking+mercedes+200+ambulance&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=wiking+mercedes+200+ambulance&_osacat=0

Wiking HO 1/87 Mercedes Benz 200 Ambulance

Просечната цена на моделот на eBay е отприлика од 8 до 10 Евра без поштарина! Моделот на прв поглед изгледа одлично, ама ќе приметите дека страничното стакло е скршено! Сходно тоа мојата цена е 5 Евра или 300 ден фиксно!
Моделот е во наизглед добра состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!


Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 18:25
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 02-Sep-2022 at 17:36
Originally posted by Phiko

Ако веќе се користи форумув за пазар3, може да се префрли тоа на посебна нишка?


Што е до мене нема проблем! Јас прашав, мислам дека имаше неколку одговори со одобрување и решив да поставувам! Меѓутоа за мене е во ред и посебна нишка!

Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 19:05
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 02-Sep-2022 at 17:35


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=betonmixer+deutz+068205&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=betonmixer+magirus+deutz+068205&_osacat=0

Wiking 068205 1/87 Cement Mixer (Magirus Deutz)

Просечната цена на моделот на eBay е отприлика 12 до 14 Евра без поштарина! Незнам која серија на модел е меѓутоа очигледно ретка! Нема разлика од оние дадени на линкот, освен тоа што нема линии и бојата на кабината се разликува од бојата на мешалката! Исто така мислам дека е во најдобра состојба од моделите! Сходно тоа мојата цена ќе биде малку повисока односно 15 Евра или 900 ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 19:14
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 168
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 02-Sep-2022 at 17:33
Ако веќе се користи форумув за пазар3, може да се префрли тоа на посебна нишка?
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Sep-2022 at 17:08


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313&_nkw=wiking+Truck+MB+Concrete+Mixer+Construction+Vehicle&_sacat=0

Wiking H0 1:87 Mercedes-Benz Betonmxer

Просечната цена на моделот на eBay е отприлика 10 до 12 Евра без поштарина! Меѓутоа некој претходно сакал малку да го дотера па на неколку места употребил боја, не баш професионално ама ниту премногу воочливо! Сходно тоа мојата цена е 8,5Евра или 500ден фиксно!
Моделот физички е во одлична состојба, со мали дотерувања! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!

Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 17:14
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Sep-2022 at 16:39


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=1972+wiking+garbage+truck&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=1972+wiking+mb+lp+1317+garbage+truck&_osacat=0

Wiking H0 1:87 Garbage Truck Mercedes-Benz MB LP 1317

Просечната цена на моделот на eBay е отприлика 10 до 12 Евра без поштарина! Сходно тоа мојата цена е 10Евра или 600ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 02-Sep-2022 at 07:58


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=wiking+articulated+bus+705+omnibus+1%2F87&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=wiking+%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%86%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B4+%D0%B1%D1%83%D1%81+705+%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%81&_osacat=0

Wiking 1:87 H0 Articulated Bus 705 with Driver Omnibus Line Bus

Просечната цена на моделот на eBay е отприлика 12 Евра без поштарина! Земајќи предвид дека од едната страна има мал траг на оштетување што лаик не би го ни забележал мојата цена е 10Евра или 600ден фиксно!
Моделот е генерално во одлична состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 08:07
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 02-Sep-2022 at 07:47https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=Wiking+657%2F6D+Auto-Schutter+&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=wiking+schutter+1%2F87+657+green&_osacat=0

Wiking 657/6D Auto-Schutter Loader/Dumper (Green Color) 1/87 HO

На eBay се нуди лот од 4 комада за отприлика 35 Евра без поштарина! Сходно тоа мојата цена е 10Евра или 600ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 02-Sep-2022 at 07:39


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=wiking+fork+lift+1%2F87+still+1170&_sacat=0

Wiking H0 1:87 Forklift Still 117 Fork

На eBay се нуди лот од 5 комада за 40-тина Евра без поштарина! Сходно тоа мојата цена е 10Евра или 600ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!Edited by firefox76 - 02-Sep-2022 at 07:39
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 01-Sep-2022 at 18:43


https://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=b%C3%BCssing+wimo+sip+der+beste&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=707-53477-19255-0&campid=5338792814&toolid=10001

Büssing D2U Nur WIMO . SIP 1/87 Doppeldecker Wiking

Цената за половен (SECOND HAND) се гледа на линкот - Цена + поштарина! Мојата цена е 25 Евра или 1500 ден фиксно!
Моделот е во одлична состојба! Прифаќам и други понуди ако тоа е издржано!
Со почит кон сите љубители на минијатурата!
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2192
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 30-Aug-2022 at 16:56

Postiraj se sto imas, a ako nekoj saka poveke informacii neka te kontaktira bo inbox!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 29-Aug-2022 at 16:24
Originally posted by firefox76

Добро утро!
Поздрав до сите на форумов, одамна не сум го посетил па морав да се пререгистрирам!
Ме интересира дали можам да постирам некои модели на возила 1/87 HO за продажба тука на форумов? Имам и една локомотива, ама за неа треба малку да истражам! Јас не се бавам со железница, воздухопловното макетарството ми е дисциплина, ама за пријател да ги вдомам моделиве на возила ако има заинтересирани!


Слободно постирај
Back to Top
MIKI1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Jan-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote MIKI1 Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 29-Aug-2022 at 08:02
tomo441,

имате мој допис на посочената е-пошта. Благодарам секако...
Back to Top
tomo441 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Feb-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote tomo441 Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 26-Aug-2022 at 19:00
Originally posted by MIKI1


Originally posted by tomo441

Za MIKI 1...So ili bez kvacilo?
Да, би било корисно ако куката и „богито„ бидат заедно, за да немам проблеми со презакачување на куката, која кај размерот "N"  е прилично незгодна...


tomoleov@yahoo.com
Pisi tel broj na mail i go dobivas...

Edited by tomo441 - 27-Aug-2022 at 11:50
Back to Top
MIKI1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Jan-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote MIKI1 Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 26-Aug-2022 at 11:21
Originally posted by tomo441

Za MIKI 1...So ili bez kvacilo?


Да, би било корисно ако куката и „богито„ бидат заедно, за да немам проблеми со презакачување на куката, која кај размерот "N"  е прилично незгодна...
Back to Top
tomo441 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Feb-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote tomo441 Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 26-Aug-2022 at 09:15
Za MIKI 1...So ili bez kvacilo?

Edited by tomo441 - 26-Aug-2022 at 09:18
Back to Top
firefox76 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Aug-2022
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote firefox76 Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 24-Aug-2022 at 09:15
Добро утро!
Поздрав до сите на форумов, одамна не сум го посетил па морав да се пререгистрирам!
Ме интересира дали можам да постирам некои модели на возила 1/87 HO за продажба тука на форумов? Имам и една локомотива, ама за неа треба малку да истражам! Јас не се бавам со железница, воздухопловното макетарството ми е дисциплина, ама за пријател да ги вдомам моделиве на возила ако има заинтересирани!


Edited by firefox76 - 24-Aug-2022 at 12:32
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 102>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.515 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.