build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Моделарство, макетарство и колекционерство
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Моделарство, макетарство и колекционерство

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 787980
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
marfimk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 75
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1581 Posted: 27-Jul-2017 at 19:07
Да ...Ohno
Затоа ќе ставам со imgur по советот на Cloverstack
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 573
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #1582 Posted: 29-Sep-2017 at 19:58
.
Прекрасна најава од производителот АСМЕ: спален вагон на Југословенските Железници на ЖТП Скопје !!!
   
.

.

Edited by mon - 30-Sep-2017 at 05:54
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
marfimk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 75
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1583 Posted: 11-Oct-2017 at 14:43
Кај мене стигнаа новините од Американскиот E-bay.
Oва е мојата флота:
Back to Top
marfimk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 75
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1584 Posted: 11-Oct-2017 at 15:44
Од вагони само овој е нов:


Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 573
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #1585 Posted: 11-Oct-2017 at 18:36
.
После толку собрани модели време е за една убава макета, marfi!
.
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
marfimk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 75
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1586 Posted: 12-Oct-2017 at 17:02
Така е mon, одамна е време за макета, но условите (просторни и финансиски) не се созреани сеуште ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 787980

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.