build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Моделарство, макетарство и колекционерство
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Моделарство, макетарство и колекционерство

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 798081
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
sase View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Apr-2015
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 237
  Quote sase Quote  Post ReplyReply #1601 Posted: 13-Jan-2018 at 12:00
Одлична набавка на убави модели Thumbs%20Up. И јас имам две вакви локомотиви само моите се ROCK ISLAND имам и еден box вагон со истиот натпис и неколку box вагони слични на твоите. Многу убаво изгледаат кога ќе се состават и возат во една долга копозиција.
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 582
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #1602 Posted: 17-Jan-2018 at 19:23
Originally posted by marfimk

Јас се подновив, баш за Нова година...Вагони на Mehanotehnika:...

Marfimk, дали тркалата на вагоните на Механотехника се метални или пластични?
.
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
sase View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Apr-2015
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 237
  Quote sase Quote  Post ReplyReply #1603 Posted: 17-Jan-2018 at 20:31
Јас коку што гледам од сликите се пластични, а и јас ги имам сличните вагони и се со пластични тркала Yes .


Back to Top
marfimk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 79
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1604 Posted: 17-Jan-2018 at 22:22
@ sase
Јас имам 3 F-9 локомотиви, и навистина се добра коппија.
Да, тркалата на вагоните се пластични. Amtrak вагоните се со метални тркала, но уште не се стигнати кај мене... Кога ќе ги добијам пак ќе има слики  Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 798081

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.