build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Моделарство, макетарство и колекционерство
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Моделарство, макетарство и колекционерство

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 899091
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 112
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1801 Posted: 11-Jul-2019 at 15:55
Моите F-9 CP Rail локомотиви ке ги составам со композиција од Hopper cars, точно како овој Iinois Central:


Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 112
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1802 Posted: 11-Jul-2019 at 16:28
Пристигнаа и возила, кои одговараат на временскиот период во кој ми е замислена  макетата - 1976та. Chevrolet Impala (1977) а стигна и нова пратка тракторски гуми од John DeereДеталите се извонредни, затоа и цената на Athearn и CMW е тука негде :


Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 112
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1803 Posted: 11-Jul-2019 at 17:05
Камиони од периодот на `70 тите и Dodge pick up


Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 112
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1804 Posted: 11-Jul-2019 at 18:28
Овие возила се за продажба, ако некој е заинтересиран, пишете:


Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #1805 Posted: 12-Jul-2019 at 06:42
Охооо marfimk одлична набавка,
се надевам дека сеуште имаш слободно место за складирање и чување на моделиве.
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 112
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #1806 Posted: 12-Jul-2019 at 19:56
Ќе се најде место, уште за едната пратка што ја чекам подолго време
Потоа треба да се мисли за макета..
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #1807 Posted: 12-Jul-2019 at 20:53
Originally posted by marfimk

...Потоа треба да се мисли за макета..

На тоа се чека, смело напред, когаш-тогаш!
   
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 899091

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.