build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кичево

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 02-Nov-2014 at 20:52
Ѓоко, ти благодарам многу за фотографиите! Имаш пиво од мене кога ќе дојдеш во Скопје.
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 02-Nov-2014 at 22:39
samo da se pogodi moeto doagjanje so nekoja sredba
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3889
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 03-Nov-2014 at 09:23
Симпатичен град
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 17-Nov-2014 at 02:55


Фото Зоран
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 28-Dec-2014 at 20:55
Кичево тунајт.Засега 61 см мерено од менеBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 29-Dec-2014 at 17:35
kicevo by milanco84, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 29-Dec-2014 at 19:19
Слушам по вестиве и се чудам како се крева паника за другите градови со 10-20 см снег,а Кичево е буквално завеано од сите страни. Неколку министри денеска тоа го почуствуваа на свој грб што значи да се даваат коментари од кабинет(и плус еден лидер на голема политичка партија),а каква е вистинската состојба.Еве некоја слика од точка.мк од превојот Пресека од кичевска страна.Од другар мој двете деца цела ноќ му беа заробени на превојот без греење ,без јадење,без вода.Цело комбе деца(јуниори-ракометари)

Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1135
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 01-Jan-2015 at 16:45
Кичево - вчера.Дури вечерта почнуваа со чистење на централниот булевар.Полошо беше од Пресека.
Edited by Тркало - 01-Jan-2015 at 16:47
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 01-Jan-2015 at 16:58
Го прашав еден другар,кичевскиот Комуналец имал дури 3 машини за чистење на снег-камион со нож и две ИЦБ-иња,и плус донацијата од швајцарците еден пикап со монтиран нож за снег.И пак сме завеани како во Сибир.

Некои спомнуваат некои тендери....дрн дрн...
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 02-Jan-2015 at 00:53
Кичево во моментов(термометаров е поставен на заветарно место ,2.5 метри над земјата,вертикално и е `баждарен` во однос на други расположливи термометри):Edited by gjoko - 02-Jan-2015 at 00:55
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 02-Jan-2015 at 10:51
Се надевам дека се загревате со гушкање и со други „зближувачки“ активности
Шегата настрана, се осеќа студов дури и кај нас во Скопјево.
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 16-Feb-2015 at 20:24
Фотографијава ја направи моето дете за време на големиот снег(со мобилен).Ќе имам наследник изгледа на форумовEdited by gjoko - 16-Feb-2015 at 20:25
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 17-Feb-2015 at 20:22
Да ти е живо и здраво
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 17-Feb-2015 at 20:55

фото поет ќе да имаш дома Џо секоја чест за композицијава од зимска идила
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 23-Feb-2015 at 12:39
kicevo by milanco84, on Flickr
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 23-Feb-2015 at 12:40
kicevo by milanco84, on Flickr
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 05-Apr-2015 at 16:34
Кичевското кале-патеките и потпорните ѕидови се комплет завршени,поставени се нови канделабри,но не сум ги видел да светат засега.


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 05-Apr-2015 at 17:29
Со буџетски пари е средено ова или со некакви донации,грантови?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 05-Apr-2015 at 17:49
Мислам дека со пари од државниот буџет. Проектот го започна предходниот градоначалник, но мислам дека неуспеа навреме да го сработи проектот(му правеа проблем во општинските служби за ширината на патеката). Кичевскиот буџет е празен, се исплаќаат само плати
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3889
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 05-Apr-2015 at 19:28
Буџетот нема ништо веќе а предходниот градочалник земал само кредит дури до 7 мил. евра па затоана општината тешко им оди. Една финансика подршка би било спас.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.