build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 691
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 07-Oct-2018 at 20:14
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 691
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 07-Oct-2018 at 20:16
Еве го и видеото од возењето со U2. Конкретно се работи за растојанието од станиците Riedwiese/Mertonviertel до Nieder-Eschbach.

https://youtu.be/UhVvz0nRSZg
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 07-Oct-2018 at 22:15
Супер фотки! Фала.
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12066
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 08-Oct-2018 at 20:15
Originally posted by ironm

Еве го и видеото од возењето со U2. Конкретно се работи за растојанието од станиците Riedwiese/Mertonviertel до Nieder-Eschbach.

https://youtu.be/UhVvz0nRSZg


Како успеа да влезеш во кабината на машиновозачот???

Big%20smile
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 691
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #365 Posted: 08-Oct-2018 at 21:51
Хахаха добро прашање. Иако изгледа дека сум внатре, всушност сум на стаклото од кабината. Вратата од кабината е стаклена плус има прозорец на едната страна (види слика подолу), па му стоев тука и го иритирав машиновозачот LOL

Back to Top
sase View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Apr-2015
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 344
  Quote sase Quote  Post ReplyReply #366 Posted: 18-Oct-2018 at 05:50
Слики од мојата посета на Виена Австрија.
Едно од депоата на подземната железница.Back to Top
sase View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Apr-2015
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 344
  Quote sase Quote  Post ReplyReply #367 Posted: 18-Oct-2018 at 05:57
Сики од железничката станица Westbahnhof.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #368 Posted: 17-Nov-2018 at 20:28
Одличен профил на flickr.com каде има разни снимки од возови во природа и сл.

IT - Bronte by Neel Bechtiger, on Flickr

IT - Bronte by Neel Bechtiger, on Flickr

BG - Preslavets by Neel Bechtiger, on Flickr

CH - Eglisau by Neel Bechtiger, on Flickr

BIH - Dreznica by Neel Bechtiger, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #369 Posted: 17-Nov-2018 at 20:30
Втор дел

CL - Salar de Carcote by Neel Bechtiger, on Flickr

CL - Calama by Neel Bechtiger, on Flickr

UA - Vylka by Neel Bechtiger, on Flickr

CL - Vallenar by Neel Bechtiger, on Flickr

IR - Khanegah by Neel Bechtiger, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #370 Posted: 17-Nov-2018 at 20:33
Трет дел

IR - Mianeh by Neel Bechtiger, on Flickr

KZ - Tschemolgan by Neel Bechtiger, on Flickr

IR - Veresk by Neel Bechtiger, on Flickr

IR - Isfahan - IranRunner by Neel Bechtiger, on Flickr

KZ - Lake Balkhash by Neel Bechtiger, on Flickr

Edited by Џоле - 17-Nov-2018 at 20:35
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #371 Posted: 17-Nov-2018 at 20:38
Четврт дел

IT - Cammarata by Neel Bechtiger, on Flickr

NO - Saltfjell by Neel Bechtiger, on Flickr

CZ - Vroutek by Neel Bechtiger, on Flickr

PE - Matucana by Neel Bechtiger, on Flickr

NO - Saltfjell by Neel Bechtiger, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #372 Posted: 17-Nov-2018 at 20:41
Последен дел

IT - Malnate by Neel Bechtiger, on Flickr

ES - Viaducto Martin Gil by Neel Bechtiger, on Flickr

CL - Portrerillos by Neel Bechtiger, on Flickr

ES - Ariza by Neel Bechtiger, on Flickr

AT - Wien - EM2018 by Neel Bechtiger, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 691
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #373 Posted: 24-May-2019 at 12:09
Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #374 Posted: 24-Nov-2019 at 12:33
Некои слики од локомотиви на железничката станица во Братислава и една од Виена:Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #375 Posted: 24-Nov-2019 at 16:19
Уште некоја слика од Братислава:


Убав детал од една улица во Братислава:Во моментот кога бев таму помина и оваа товарна компзиција со преку 30 цистерни:


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #376 Posted: 23-Jan-2020 at 11:29
Една убава фотка од Кина:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12616
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #377 Posted: 19-Feb-2020 at 10:53
Уште еден интересен профил на flickr.com каде има одлични фотки со возови...

4506 (07) by David Gyselaers, on Flickr

4602 by David Gyselaers, on Flickr

554.18 by David Gyselaers, on Flickr

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.