build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реонски парк - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Реонски парк - Ѓорче Петров
    Posted: 29-Mar-2009 at 22:35
План на реонски парк во Ѓорче ПетровРендер од саат кулатаСаат кула во изградбаЕдна од ретките фонтани со водаСпоменик на борците од 2001Малиот возПредвидена зграда за музеј на малата железница

Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7327
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Mar-2009 at 10:28
накој на музејот суши облека Stern%20Smile
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Mar-2009 at 10:31
ahahahaaBashBashBashBash ako susi obleka toa znaci deka nekoj zivee tuka
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Mar-2009 at 11:12
Originally posted by zabegan

накој на музејот суши облека Stern%20Smile

Originally posted by Dragan

ahahahaaBashBashBashBash ako susi obleka toa znaci deka nekoj zivee tuka

Не назначив дека се планира. Општината бара како и каде да ги смести семејствата кој живеат во таја куќа, која иначе била железничка дирекција на чворот во Ѓорче Петров.


Edited by Vladimir P - 30-Mar-2009 at 11:13
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Mar-2015 at 17:56

nekoj apdejt sliki za big ben
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 10-Mar-2015 at 18:46
Од мај 2014

DSC03697 by george k. 1981, on Flickr

DSC03698 by george k. 1981, on Flickr

DSC03701 by george k. 1981, on Flickr

DSC03702 by george k. 1981, on Flickr

DSC03710 by george k. 1981, on Flickr

DSC03711 by george k. 1981, on Flickr

DSC03712 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 10-Mar-2015 at 19:02
големи дрва со убави сенки,клупи,патеки и на крај пампурот-што треба повеќе?
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 10-Mar-2015 at 19:54
Многу убав парк е овој во Ѓорче.Остана да се досреди уште делот спроти идниот објект на Полициската и Противпожарната станица.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 10-Mar-2015 at 22:43
Пред едно 10 години живеав во Ѓорче. Населбата е во последните години препородена.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 04-Oct-2017 at 11:23
Ќе се нафати ли некој да го среди паркот во Ѓорче Петров? Поранешното корзо е оставено во коматозна состојба. Калдрмата е раскопана со дупки за некакви приклучоци, дел од паркот е окупиран од изградбата на административната зграда, а од спротивната страна кон улицата Македонска војска е уништено зеленилото. Најстариот дел од Ѓорче не заслужува ваков третман.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.