build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел на Плоштад Македонија (5.1)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 17>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 27-Apr-2014 at 20:34
денешна ситуација

Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 30-Apr-2014 at 00:46
Ми изгледа како да е статус-кво ситуација Big%20smile
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 02-Jun-2014 at 15:34
Работиве тргнаа од мртва точка

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 02-Jun-2014 at 15:43
Лево поинтензивно се гради..

Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 01-Jul-2014 at 13:42
Previous

Na sliakva neli e Oficirski???
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 01-Jul-2014 at 15:07
тој е 
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 03-Jul-2014 at 10:49
znaci hotelov tapka u mesto Question
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 04-Jul-2014 at 01:50

По се изгледа така е
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 12-Jul-2014 at 16:36
od denes

Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 12-Jul-2014 at 18:06
Еве и фото од терен од долу. Очигледно е дека не се работи на хотелов

Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 12-Jul-2014 at 18:07
Бојан се работи ли на офицерскиот до хотелот?
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 12-Jul-2014 at 18:52
Originally posted by kultuzin

Бојан се работи ли на офицерскиот до хотелот?


Во текот на мојата денешна прошетка имаше само стражар во рамки на објектот. Често поминувам тука, ама ретко се загледувам, во околина има бар 4-5 градилишта, така што може човек и да се збуни кој каде и на што работи.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 24-Aug-2014 at 12:01
од денес

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3896
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 24-Aug-2014 at 12:22
Turbo odi rabotata kaj oficierskiot dom. Ako odi so vakvo tempo do Juli 2015 mislam deka kje ima finalen izgled.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 24-Aug-2014 at 12:28
Originally posted by my Macedonia

Turbo odi rabotata kaj oficierskiot dom. Ako odi so vakvo tempo do Juli 2015 mislam deka kje ima finalen izgled.


Ме насмеа со проценката my Macedonia.

П.С. Да не разбереш погрешно ова најпозитивно го мислам.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3896
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 24-Aug-2014 at 12:33
Originally posted by kultuzin

Originally posted by my Macedonia

Turbo odi rabotata kaj oficierskiot dom. Ako odi so vakvo tempo do Juli 2015 mislam deka kje ima finalen izgled.


Ме насмеа со проценката my Macedonia.

П.С. Да не разбереш погрешно ова најпозитивно го мислам.


Haha optimist sum, mrazam gradiliste vo centarot na skopje
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 24-Aug-2014 at 22:22
Работата оди турбо но незнам за изгледот каков ќе биде. Секојдневно имам убав поглед што и како се работи но немам камера за да сликам за да пуштам слики тука.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 25-Aug-2014 at 00:05


Даци, еве јас имам тазе фотки, но ептен ме збуни со констатацијава дека се работи турбо... баш се мислев дали воопшто да ги постирам бидејќи подолго време нема осетен напредок.

1


2

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 25-Aug-2014 at 22:30
Зборував за Офицерскиот дом . Инаку на хотелов не се мрда со работа. Доставата на материјали и пумпите за бетонирање на Офицерскиот ја користат оваа парцела , овде инаку нема жив човек да работи ,само пумпите што испумпуваат вода.
Мислам дека ќе се чека на другиот објект да стигне во напредна фаза за овој да почне ,а во исто време се преговара за малата парцела .
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #240 Posted: 19-Sep-2014 at 20:54

mkd.mk

Edited by jyvation - 19-Sep-2014 at 20:58
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 17>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.