build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни урбани пејсажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3940414243 52>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #801 Posted: 04-Feb-2015 at 16:47
Ла Паз, БоливијаBack to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3516
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #802 Posted: 07-Feb-2015 at 11:44
Калкута


Edited by Џоле - 07-Feb-2015 at 12:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #803 Posted: 07-Feb-2015 at 12:20
Ве молам да се придржувате кон правилото за објавување една слика во пост, и да внимавате на големината на фотографиите. беТон, морав да ти ја избришам последната слика, преголема беше, а и немаше врска со инспиративен урбан пејзаж.
За сè има вторпат
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3516
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #804 Posted: 07-Feb-2015 at 15:14

знам но сакав да направам микро макро муабет со втората фотка која ко што рече е преголема, еве ко линк [1] нека оди тогаш а видео уште подобро ќе ја долови атмосферата [2] односно поентата

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #805 Posted: 07-Feb-2015 at 18:23
Гардаја, Алжир

Beni Isguen, Ghardaia, Algeria by Alimuthuja, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #806 Posted: 08-Feb-2015 at 22:16
Спарндам, Холандија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #807 Posted: 08-Feb-2015 at 22:21
Предградие во Лас Вегас, САД

За сè има вторпат
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2363
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #808 Posted: 08-Feb-2015 at 22:25
Гибралтар

開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2363
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #809 Posted: 08-Feb-2015 at 22:37
Вејл, Колорадо, САД

開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #810 Posted: 10-Feb-2015 at 19:12
Салбуруа, Шпанија

150913 Salburua skyline by robert hextall, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4448
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #811 Posted: 10-Feb-2015 at 23:42
Папагали! Дајте им барок од стиропор!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #812 Posted: 15-Feb-2015 at 15:50
Злоторија, Полска

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #813 Posted: 15-Feb-2015 at 15:51
Лас Вегас, САД

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #814 Posted: 16-Feb-2015 at 17:44
Некаде во Канада

За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #815 Posted: 16-Feb-2015 at 21:34
Невада

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #816 Posted: 16-Feb-2015 at 21:37
Палманова, Италија

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #817 Posted: 16-Feb-2015 at 21:42
Род Лејвер арена со помошните терени на Австралијан опен во Мелбурн

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #818 Posted: 16-Feb-2015 at 21:46
Реконструкција на вториот терминал на Хитроу во ЛондонEdited by jyvation - 16-Feb-2015 at 21:46
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #819 Posted: 18-Feb-2015 at 09:29
Брашов, Романија

Brasov in HDR by Ana Todor, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
OCB View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: 54
Online Status: Offline
Posts: 921
  Quote OCB Quote  Post ReplyReply #820 Posted: 21-Feb-2015 at 13:26
Јокохама

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3940414243 52>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.186 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.