build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни урбани пејсажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4748495051 53>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #961 Posted: 01-Feb-2016 at 02:07
Originally posted by Staro Skopje


1950ти
Paris 1950s by Démodé postcards, on Flickr


Париз ли е, Карпош ли е?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1558
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #962 Posted: 25-Feb-2016 at 21:06
Виница, Украина
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #963 Posted: 21-Mar-2016 at 00:08
Бејрут, Либан - некогаш синоним за граѓанска војна и нефункционална држава, денес многу повеќе и подобро од тоа

Beirut From Broumana, Lebanon by Paul Saad, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #964 Posted: 21-Mar-2016 at 00:10
Уште една фотографија

Beirut Skyscrapers, Lebanon by Paul Saad, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #965 Posted: 23-Mar-2016 at 23:49
Милано, Италија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #966 Posted: 23-Mar-2016 at 23:55
Осака, Јапонија

Downtown Osaka Pano 1 by Chick neo, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #967 Posted: 23-Mar-2016 at 23:56
Стариот град во Рига, Латвија

Riga old town HDR panorama by Zygimantas Savickas, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #968 Posted: 06-Apr-2016 at 09:21
Диселдорф, Германија

Medienhafen Düsseldorf by .niraw, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #969 Posted: 08-Apr-2016 at 19:26
Мисисога, шестиот град по големина во Канада (околу 715.000 жители).кој сака да разгледа фотографии од него, нека го посети линков
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=641695&page=38
За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 792
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #970 Posted: 08-Apr-2016 at 20:58
Особено откако го доразгледав градов и на сликите на другиот форум, не знам дали гледав град во Кина или во Канада. Едноличен, празен, вештачки.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4506
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #971 Posted: 09-Apr-2016 at 06:13
Suburbia, како и секој град во Северна Америка, освен оние неколкуте светски познатите. Пет-десет облакодери во центарот, после 4 попладне мртвило. Живот во walmart и молови. Дури и еден Далас ме разочара. Дури Шангај, Чонгчинг и Ченгду се три класи погоре!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #972 Posted: 19-Apr-2016 at 23:30
Чивидале дел Фријули, Италија

Cividale Panorama by Bernd Thaller, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 719
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #973 Posted: 20-Apr-2016 at 20:34
Можеби е смешна споредбата, но подсеќа на Кратово, кога би се средило и уредило. Кули и мостови.

Edited by stratus - 20-Apr-2016 at 20:35
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1558
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #974 Posted: 29-Apr-2016 at 11:56
Истанбул
Two Continents, One Photo by Manuel Garza, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #975 Posted: 03-May-2016 at 20:59
Шарлота, Романија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #976 Posted: 07-May-2016 at 15:17
Краков, Полска

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #977 Posted: 10-May-2016 at 17:28
Манила, Филипини

Metro Manila Skyline by eazytraveler, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #978 Posted: 10-May-2016 at 17:28
Дубаи


Sunset @ Dubai by Sharad Bapat, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #979 Posted: 18-May-2016 at 09:10
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12526
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #980 Posted: 06-Jun-2016 at 21:51
Будимпешта, Унгарија

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4748495051 53>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.