build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни урбани пејсажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 54>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 16-Feb-2014 at 20:05
Итокоpтормит, Гренландhttp://bambangsudjatmoko.weebly.com/uploads/1/7/7/8/17784065/5917138_orig.jpegEdited by phenomenon - 16-Feb-2014 at 23:17
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 16-Feb-2014 at 20:06
Ронда има прекрасна местоположба. Многу интересно изгледа.
За сè има вторпат
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 16-Feb-2014 at 20:09
Џејмстаун, Сеинт Хелена

http://www.britannica.com/blogs/wp-content/uploads/2009/06/jamestown.jpg
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 16-Feb-2014 at 20:48
Како би личело езеро на местото на градчево на последнава фотографија  
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12172
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 16-Feb-2014 at 21:14

Имам чудна желба да поминам неколку месеци на некој ваков изолиран остров

Ама не некој Робинзон Крусо филм, на некој тропски архипелаг, туку баш вака ко Света Елена, изолирана карпа на сред океан и никакво копно во радиус од 2000 километри наоколу...

Или уште подобро на Асценсион, тој ми делува уште попусто

Мислам дека после едно такво искуство, човек ќе се врати 10 пати поискулиран и со вграден филтер за најголем дел од секојдневните 823749237409327458237642846486 банални глупости со кои беспотребно се замараме.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 16-Feb-2014 at 22:48
Кловер јас мислам дека доволно е само да отидеш во источна Македонија по планинине и да изнајмиш една соба или некоја викендица за некој ден (или недела) и верувај ќе се вратиш многу поискулиран од секојдневиево . Верувај дејствува.
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 17-Feb-2014 at 10:50
МекМердо, Антарктик

Travel%20across%20McMurdo%20Station%20-%201025%20x%20811,%2002
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 17-Feb-2014 at 11:11
Ордино, Андора
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Ordino._Andorra_193.jpg

Edited by phenomenon - 17-Feb-2014 at 11:12
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 17-Feb-2014 at 11:18
Џуно, САД

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Downtown_Juneau_with_Mount_Juneau_rising_in_the_background.jpg
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 17-Feb-2014 at 14:08
Ноќна забава покрај градилиште во Виена (крановите се искористени како столбови за светла)

За сè има вторпат
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 17-Feb-2014 at 15:10
Замок Нојшванштајн, Германија

http://indietravel.net/wp-content/uploads/2013/10/Neuschwanstein-Castle-Germany.jpg
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 17-Feb-2014 at 16:03
Нелсон, Канада

http://www.nelson.ca/assets/Visiting/PhotoGallery/2009/photo20081011154209_Full.jpg
Edited by phenomenon - 17-Feb-2014 at 16:08
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2398
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 17-Feb-2014 at 16:20
Парк Сити, САД

http://www.fieldcamp.org/sites/default/files/pics/parkcity.jpg
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 19-Feb-2014 at 20:59
Пиран, Словенија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 19-Feb-2014 at 21:01
Калгари, Канада

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 19-Feb-2014 at 21:02
Едмонтон, Канада

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #357 Posted: 19-Feb-2014 at 21:03
Ванкувер, Канада

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #358 Posted: 19-Feb-2014 at 21:05
Олимписко село, Монтреал, Канада

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #359 Posted: 19-Feb-2014 at 21:14
Чикаго, САД

За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12172
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #360 Posted: 20-Feb-2014 at 00:41
Ванкувер, проклето добра!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 54>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.