build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни урбани пејсажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1718192021 54>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zdravozivo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-May-2012
Location: Kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote zdravozivo Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 20-Feb-2014 at 02:17
Висока резолуција http://i.imgur.com/ONotkiL.jpg


Edited by zdravozivo - 20-Feb-2014 at 02:19
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 20-Feb-2014 at 10:41
Сликата од Ванкувер е неверојатна
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 22-Feb-2014 at 14:53
Санкт Петербург, Русија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 22-Feb-2014 at 18:20
Сан Франциско

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #365 Posted: 22-Feb-2014 at 18:26
Лос Анџелес

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #366 Posted: 22-Feb-2014 at 18:26
Хјустон, САД

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #367 Posted: 22-Feb-2014 at 18:27
Лондон

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #368 Posted: 22-Feb-2014 at 18:29
Франкфурт

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #369 Posted: 22-Feb-2014 at 18:30
Париз

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #370 Posted: 22-Feb-2014 at 18:32
Токио

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #371 Posted: 22-Feb-2014 at 18:35
Сао Паоло, Бразил

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #372 Posted: 22-Feb-2014 at 18:38
Ресифе, Бразил

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #373 Posted: 22-Feb-2014 at 18:41
Балнеарио Камбориу, Бразил (град со околу 100.000 жители, а видете каква панорама има)

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #374 Posted: 22-Feb-2014 at 18:41
Манила, Филипини

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #375 Posted: 22-Feb-2014 at 18:44
Буенос Аирес, Аргентина

За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #376 Posted: 22-Feb-2014 at 19:11
Едит.


Edited by Еден Дечко - 08-Jul-2014 at 21:05
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #377 Posted: 22-Feb-2014 at 19:35
Сликиве се од ССЦ. Ништо посебно ги има мал милион... Инаку во Европа јас би гласал за Лондон за најдобар скајлајн. Многумина велат дека е тоа Москва ама сепак Москва нема шанса со Лондон..
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 742
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #378 Posted: 22-Feb-2014 at 19:51
Јас би гласал за Франкфурт и Варшава за најдобар европски скајлајн
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #379 Posted: 22-Feb-2014 at 20:13
Originally posted by one1

Сликиве се од ССЦ. Ништо посебно ги има мал милион...


Се обидуваш да го минимизираш мојот труд

Како и да е, фино е да се соберат на едно место Јас сум љубител на градовите и урбанизмот, па сакам да споделам некоја фотографија со останатите членови на форумов. А и вие не се срамете, ако видите нешто што ви се допаѓа - споделете...
За сè има вторпат
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #380 Posted: 22-Feb-2014 at 20:45
Ти не си ни прв ни последен член на форумов. Практично си и прилично премногу нов. Поентата ми беше оти тие што се активни таму се доволно упатени околу светските метрополи.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1718192021 54>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.