build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Министерство за надворешни работи

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 363738
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
5 [7.25%]
6 [8.70%]
6 [8.70%]
7 [10.14%]
2 [2.90%]
7 [10.14%]
4 [5.80%]
2 [2.90%]
5 [7.25%]
25 [36.23%]
You can not vote in this poll
Total votes: 69   Average: 4.42

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #741 Posted: 27-Apr-2016 at 22:07
Дури и тие 42,97% гласови на парламентарните во 2014 да се реални, тоа е сепак 27,06% од вкупното гласачко тело (вклучително и оние 37,04% граѓани кои не гласале). Значи максимум една четвртина. А реално многу помалку, наскоро можеби ќе дознаеме колку точно.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12011
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #742 Posted: 27-Apr-2016 at 23:10
King, многу го тупиш со двојните акаунти што ги отвараш. Овој "Alfons" сега што ти го избришав, колку што можам да се сетам ти е веќе трети двоен акаунт, ако не сум заборавил некој во меѓувреме...

Сепак, и покрај тоа што го тупиш, морам да признаам дека е забавно кога некој отвара по неколку лажни профили за да кажува приказни за тоа кој бил у мнозинство и што сакало мнозинството...

LOL


Edited by Cloverstack - 27-Apr-2016 at 23:10
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #743 Posted: 28-Apr-2016 at 00:47
ти викаш дека се релативизираат милијарди евра државни пари... он ти одговара дека не е во ред да релативизираш минијатурни суми потрошени за штета на бојата на објектите, што воопшто не е штета на прво место... о боже, зашто сум се родил тука воопшто...

Edited by zabegan - 28-Apr-2016 at 00:48
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1880
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #744 Posted: 28-Apr-2016 at 08:32
Originally posted by Cloverstack


King, многу го тупиш со двојните акаунти што ги отвараш. Овој "Alfons" сега што ти го избришав, колку што можам да се сетам ти е веќе трети двоен акаунт, ако не сум заборавил некој во меѓувреме...Сепак, и покрај тоа што го тупиш, морам да признаам дека е забавно кога некој отвара по неколку лажни профили за да кажува приказни за тоа кој бил у мнозинство и што сакало мнозинството...LOL


fala bogu na nekoj mu tekna... cela godina apeliram do odgovornite deka ima 10 akaunti i nikoj ne reagirase.. kako inaku bi imal poddrska osven ako ne od samiot sebe
Back to Top
CenterCityKid View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 132
  Quote CenterCityKid Quote  Post ReplyReply #745 Posted: 29-Apr-2016 at 00:26
Добро бе дечки, малце ли забегавте во оф топик? Валидноста на изборите нели е оф топик? Па и модераторите партиципираат, браво, само така.

Срамота.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #746 Posted: 28-Jun-2016 at 12:08
Позади се гледа новата административна зграда до МОБ
27 juni by Ani.build, on Flickr

27 juni by Ani.build, on Flickr

Бекатон
27 juni by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #747 Posted: 28-Jun-2016 at 13:03
Кејот
27 juni by Ani.build, on Flickr

27 juni by Ani.build, on Flickr

27 juni by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Skopje 1982 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje 1982 Quote  Post ReplyReply #748 Posted: 19-Apr-2017 at 10:52
http://plusinfo.mk/vest/112207/barokot-na-zgradata-na-mnr-pocna-da-se-odlepuva-foto
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #749 Posted: 19-Apr-2017 at 12:17
Малку трпение, и целиот проект Скопје 2014 ќе се распадне сам од себе, нема потреба од динамити и булдожери.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 363738

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.