build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тренинг комплекс на ФФМ и „Куќа на фудбалот“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 23-Mar-2013 at 18:58
Одлично изгледа, висока оценка во аспекти, браво.
Back to Top
OCB View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: 54
Online Status: Offline
Posts: 921
  Quote OCB Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 31-Mar-2013 at 23:10


http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/konechno-dobar-znak-nad-skopje-dve-vinozhita#13
Back to Top
DIMITAR View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote DIMITAR Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 05-Apr-2013 at 13:42
По медиумите никако не можам да најдам слики од внатрешноста на објектот. Ги превртев сите вести од отворањето и нема ништо. Изгледа не бил завршен до моментот кога сечеле лента, ај ако има некој што живее или поминува во близина нека потврди дали уште работат внатре.
Back to Top
pfc View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 27-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote pfc Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 06-Apr-2013 at 20:44
Еве Димитар овде ако можеш да доловиш нешто,
http://www.spe.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=694:oy-&catid=52:2013-02-14-14-52-06&Itemid=91
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1863
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 10-Apr-2013 at 20:33
Поминав денес преку ден пред објекот и можев да забележам дека има возила на вработените пред самиот објект, а не видов ниедно возило од некоја компанија која би вршела некои градежни, молеро-фарбарски и др. такви услуги што значи дека објектот е комплетиран.
Се решив да појдам да го сликам во текот на денот кога ќе завршам со обврските но веќе ме фати ноќ па направив само една слика при фото сесијата што ја правев (ми се испразни апаратот и откако ја направив сликата се изгаси) , се извинувам за лошиот квалитет бидејќи сепак се работи за притисни и сликај апарат.


Back to Top
oTeget View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 09-Nov-2011
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote oTeget Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 11-May-2013 at 23:41
Денеска поминав кај зградава и сфатив колку била голема во живо. Зарем не е многу поголема од потребите на ФФМ? Колкава бирократија има ФФМ за да има потреба олкава зграда? Или објектов се користи и за нешто друго?

Edited by oTeget - 11-May-2013 at 23:41
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1863
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 12-May-2013 at 00:29
Колку што знам нема ниедна друга институција тука сместено ,а за потребите на ФФМ мислам дека е доволна, има прилично голема бирократија ,а и сепак секој треба да има голема канцеларија плус конференциски сали и такви работи .
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 23-May-2013 at 17:09
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 04-Sep-2013 at 18:58
Денес случајно поминував, па не можев да одолеам да не сликам

За сè има вторпат
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4689
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 10-Sep-2013 at 21:19
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 26-Jun-2015 at 17:40
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1863
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 27-Jun-2015 at 17:55
Веќе некој период се гради дополнителна зграда/трибина на едниот терен , но немам време да поминам да сликам и да видам што точно е ..
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 27-Jun-2015 at 20:44
Сигурно е трибина и соблекувални бидејќи некои од терениве ФФМ ги изнајмува на прволигашиве и они ги користат.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.121 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.