build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Социјални згради и населби
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Социјални згради и населби

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 15-Apr-2020 at 16:25
Планирани социјални станови по градови...

Планирани социјални станови во Скопје

населба Бутел: 312 станови
населба Сарај: 58 станови

Планирани социјални станови во Велес: 29 станови

Планирани социјални станови во Гевгелија: 44 станови

Планирани социјални станови во Дебар: 46 станови

Планирани социјални станови во Демир Капија: 16 станови

Планирани социјални станови во Свети Николе: 54 станови

Планирани социјални станови во Виница: 39 станови

Планирани социјални станови во Пехчево: 34 станови

https://adsdp.com.mk

Како најголема би ја издвоил зградата која треба да никне во Бутел која ќе биде 13 катна(се гради до комплексот Моди Ливинг)

Back to Top
prasalnik View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 29-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote prasalnik Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 16-Apr-2020 at 11:45
Овие не се социјални станови.
Малку си грешка во инфото.
Не шири дезинформации.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 16-Apr-2020 at 11:58
Можеби сум грешка за зградите од првите 2 фотки инаку овие во Струмица,Св.Николе,Пробиштип се социјални,барем така ги најавуваат и опишуваат...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 25-Apr-2020 at 12:59
Во Виница..

https://www.facebook.com/SugareskiGoran/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 27-Apr-2020 at 16:40
Во Бутел,за првата фотка е на Џоле но ја користам бидејќи колку-толку се гледа рендерот на нивниот веб сајт неможев да го најдам а на фб страната ставиле фотки од напредокот на изградбатаhttps://www.facebook.com/adsdp.makedonija/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 28-Apr-2020 at 16:28
Напредуваат градежните активности на социјалната зграда во Неготино. Во тек е изведба на градежно занатски работи и се работи на изведба на потпорни ѕидови од партерното уредување. На Ламела 1 бетонирана е прва армирана бетонска плоча, а на Ламела 2 се шалува платформа на кат 1.
Објектот е од особено значење за социјално ранливите категории граѓани во овој град, бидејќи е прв со ваква намена. Покрив на глава ќе добијат вкупно 62 семејства, а посебно внимание се обрнува на инвалидизираните лица за кои во приземјето се предвидени 4 прилагодливи станови, соодветен пристап пред влезовите (армирано- бетонски рампи), како и посебни паркинг места.https://www.facebook.com/adsdp.makedonija/?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 04-May-2020 at 14:05
Динамика на изградба на социјалната зграда во Пробиштип

Напредува изградбата на социјалната зграда во Пробиштип. Во тек е комплетирање на кат 2 со внатрешни ѕидови, во напредна фаза е хоризонталната водоводна инсталација под таванскиот дел во подрумските простории, изѕидани се вентилации и оџаџки канали на кровот. Изработени се каналите за скриениот олук, а во подрумските простории е изведен дел од хидроизолацијата.
Објектот кој е прв со ваква намена во градот, ќе овозможи решавање на станбеното прашање на 48 семејства од социјално ранливите категории. Во оваа, како и во сите останати социјални згради, АДСДП обрнува особено внимание на инвалидизираните лица, односно за нив се предвидени прилагодливи станови, соодветен пристап пред влезовите, како и посебни паркинг места.

https://www.facebook.com/adsdp.makedonija/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 09-May-2020 at 09:47
Во Пробиштипhttps://www.facebook.com/adsdp.makedonija
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 15-May-2020 at 16:16
Во Неготиноhttps://www.facebook.com/adsdp.makedonija
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 15-May-2020 at 16:22
Во Реонски Центар-Аеродром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 15-Jun-2020 at 16:06
Ова е зградата во Виница наменета за социјално ранливите категории на граѓани во која 36 семејства ќе добијат пристоен дом.https://www.facebook.com/SugareskiGoran/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 15-Jun-2020 at 16:32
https://www.youtube.com/watch?v=2F3aL4SS8Ws
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 03-Jul-2020 at 10:16
Originally posted by stef4o

Во Бутел,за првата фотка е на Џоле но ја користам бидејќи колку-толку се гледа рендерот на нивниот веб сајт неможев да го најдам а на фб страната ставиле фотки од напредокот на изградбатаhttps://www.facebook.com/adsdp.makedonija/


Поглед од Моди Ливинг кон зградава

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 10-Jul-2020 at 10:59
https://www.facebook.com/SugareskiGoran/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 12-Jul-2020 at 10:37
https://www.facebook.com/adsdp.makedonija/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 15-Aug-2020 at 13:57
АДСДП во Реонски Центар Аеродорм

https://www.facebook.com/regnum.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 23-Aug-2020 at 10:41
Во Реонски центарhttps://www.facebook.com/regnum.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 03-Sep-2020 at 14:54
Денеска заедно со директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор извршивме увид на изградба на социјална зграда со 312 станови во општина Бутел.
До крај на овој месец започнуваме со уште три нови социјални згради во Велес, Демир Капија и Гевгелија.https://www.facebook.com/bochvarskiblagoj
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 22-Sep-2020 at 18:59


За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2275
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 22-Sep-2020 at 21:20
1955 ли сме?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.