build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Коридор 8
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Коридор 8

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3031323334 48>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #621 Posted: 04-Sep-2015 at 19:13
И што испадна со овој проблем ? им дадоа ли некакво ветување дека оштетеното ќе го поправат или се најде решение да се пренасмере движењето на камионите , запознает ли е некој со ова ?
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2390
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #622 Posted: 07-Sep-2015 at 15:34
Originally posted by WolfLeader

И што испадна со овој проблем ? им дадоа ли некакво ветување дека оштетеното ќе го поправат или се најде решение да се пренасмере движењето на камионите , запознает ли е некој со ова ?


Изградбата на пругата од Коридор 8 кај селото Режановце четврти ден стои во место.

http://tvplus.mk/%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%b0-%d0%b6%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d0%b5%d0%b6/
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #623 Posted: 07-Sep-2015 at 20:19
Па и логично е дека додека се работи да настане некој сличен ваков проблем како што е овој со тешката механизација тоа не е само кај нас туку секаде во светот се случува , но практика пред се е после завршувањето на работите се што е оштетено да биде реконструирано од страна на изведувачот , во овој случај тоа се ВИБЕ ,јас искрено се надевам дека што побрзо ќе продолжи работењето на пруграта и да не се дозволи еден ваков мал проблем да биде причина за работата да се одлага на подолго.
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2390
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #624 Posted: 14-Sep-2015 at 09:53
Поправено мовчето во Режановце, се чека одговор за патот

http://kumanovonews.com/vesti/popraveno-movceto-vo-rezanovce-se-ceka-odgovor-za-patot
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
geny View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Mar-2013
Location: Bulgarya
Online Status: Offline
Posts: 304
  Quote geny Quote  Post ReplyReply #625 Posted: 14-Sep-2015 at 19:18
Eй разгеле разманало се протестирането - айде давай те с работата и дайте некоя слика да ни сгрее душата Thumbs%20Up
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #626 Posted: 14-Sep-2015 at 20:54
Ќе им го поправат и патот овие денови , бидејќи од се то ова во загуба е изведувачот ,никој друг не е надлежен за нивното работење , тие губат на време , а и самите знаат дека со ова може да не го испочитуваат рокот зе изведба на работите ,пишувај за тоа како се одвиваат работите овие денови и дали ќе има нешто ново.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #627 Posted: 03-Oct-2015 at 20:01
Интензивно се работи на терен за испитување на тлото за делницата Кичево-Охрид. Има работници секоја ден кои го снимаат теренот. Од неко мештани разбрав дека пругата од другата страна на планината кај превојот Пресека ќе излегува одма под селото Сливово, а од кичевска страна мислам дека ќе се оди од кај с.Јудово
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #628 Posted: 03-Oct-2015 at 21:18
Originally posted by gjoko

Интензивно се работи на терен за испитување на тлото за делницата Кичево-Охрид. Има работници секоја ден кои го снимаат теренот. Од неко мештани разбрав дека пругата од другата страна на планината кај превојот Пресека ќе излегува одма под селото Сливово, а од кичевска страна мислам дека ќе се оди од кај с.Јудово


А од кај режановце се почна ли со работа , знаеш ли ?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #629 Posted: 03-Oct-2015 at 23:45
Прашав еден опд работниците на автопатот Кичево-Охрид што е по потекло од Ранковце кај Куманово до каде е работата со пругата за Бугарија и ми рече: ``нека не ве лажи Грујо,каква пруга какви.....ништо не се работи``
Back to Top
geny View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Mar-2013
Location: Bulgarya
Online Status: Offline
Posts: 304
  Quote geny Quote  Post ReplyReply #630 Posted: 04-Oct-2015 at 09:10
OhnoOhnoOhnoНе е добре не е еее тия ВИБЕ да не пипат недоклепанци неедниWallbashWallbashWallbash
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #631 Posted: 04-Oct-2015 at 09:29
Незнам што би знаел тој од ранковце ,но ајде ќе веруваме . Мене ме чуди зашто уште не е направен тендер за Лот 2.
Back to Top
geny View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Mar-2013
Location: Bulgarya
Online Status: Offline
Posts: 304
  Quote geny Quote  Post ReplyReply #632 Posted: 04-Oct-2015 at 12:41
Back to Top
geny View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Mar-2013
Location: Bulgarya
Online Status: Offline
Posts: 304
  Quote geny Quote  Post ReplyReply #633 Posted: 04-Oct-2015 at 12:42
Когато ВРЕМЕНАТА бяха смайващи -1912гCheers
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #634 Posted: 04-Oct-2015 at 18:55
За пругата од Куманово до Бељаковце вечерва ќе има фото-вест на форум. Од она што можев да го видам на терен - за 10 месеци трасата што минува низ Куманово НЕ Е ПИПНАТА! Имаше некоја механизација што работи на засеците, ама тоа е минимално. Непоимливо е како за една и пол година е толку малку направено. Овде ќе поставам само две фотки, другите на портал:Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #635 Posted: 04-Oct-2015 at 23:55
А се знае ли нешто зошто работава е заоставена ? кои се проблемите што кочи изградбата има ли некој по запознает ?
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #636 Posted: 05-Oct-2015 at 14:03
Previous
 
Наредните избори се дури во април 2015, има време до тогаш.
 
За почеток треба да се одбере добра перспектива од каде што ќе се снимаат пвеводбениците кога повторно ќе почнат со изградба на пругата, врзување на црвени панделки и останата пропагандистичка машинерија.
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2390
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #637 Posted: 05-Oct-2015 at 15:08
Originally posted by daci92

Незнам што би знаел тој од ранковце ,но ајде ќе веруваме . Мене ме чуди зашто уште не е направен тендер за Лот 2.Toj oд Ранковце може и не знае, но јас во мај годинава бев на трасата на потегот помеѓу Петралица и Гиновци и тука нема ниту долен слој на трасата. Сè што има е зарамнет коридор/тунел помеѓу дрвјата, наместа обраснат со грмушка, а насекаде обраснат со трева.
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
geny View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Mar-2013
Location: Bulgarya
Online Status: Offline
Posts: 304
  Quote geny Quote  Post ReplyReply #638 Posted: 05-Oct-2015 at 17:30
OhnoOhnoOhno Не върви както трябва да върви -а новини за лот 2 има ли  ????и кога за първа копка Между другото в Македония имаше миналата година  заснемване с Google maps земя та питам кога и това ще  се появи в интернетYesYesYes
Back to Top
Staki View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Oct-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 123
  Quote Staki Quote  Post ReplyReply #639 Posted: 05-Oct-2015 at 18:07
Пругава стана историска, небаре се гради за Маглев возови. За мене беше срамно првичната проценка дека ќе треба околу 10 години за целосно да има поврзување до Бугарија, не па ова. Па добро со вакво темпо луѓето ќе почнат да се телепортираат, кога ќе биде изградена пругава.
Back to Top
Bube View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-May-2014
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Bube Quote  Post ReplyReply #640 Posted: 05-Oct-2015 at 21:52
Парите се потросени за други намени, уште оддамна.....
Се работеше максимално со еден багер и еден камион и тројца вработени во смена, па сега видете кога ќе биде. Од Вибе нема ни трага ни глас. Шестиот подизведувач е тетовка фирма.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3031323334 48>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.