build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

НЛБ Тутунска банка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 19>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
5 [9.62%]
2 [3.85%]
5 [9.62%]
6 [11.54%]
10 [19.23%]
7 [13.46%]
4 [7.69%]
9 [17.31%]
1 [1.92%]
3 [5.77%]
You can not vote in this poll
Total votes: 52   Average: 5.63

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 19-Feb-2008 at 18:21
Еве ги новите рендери за НЛБ, проектот е ревидиран.

1

2

3

4

5

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12043
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 19-Feb-2008 at 18:28


Unhappy

Се надевам дека проблемот е во тоа што не ги доловуваат добро боите
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 19-Feb-2008 at 18:29
Originally posted by CloverstackUnhappy

Се надевам дека проблемот е во тоа што не ги доловуваат добро боите


Ако се загледаш поубаво грдата боја на рендерот всушност треба да биде рефлексија Crazy
Значи повторно рендерско ремек дело. Инаку стаклата ми личат во ред, погледни ги тие кои што као немаат рефлексија. Сосема на место.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 19-Feb-2008 at 18:30
Уствари има два влеза од девете страни. Ја па мислев само од кај мито ќе има. Ај ако знае некој нека пише од кај ќе се влага у катната.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 19-Feb-2008 at 18:32
Originally posted by lslcrew

Уствари има два влеза од девете страни. Ја па мислев само од кај мито ќе има. Ај ако знае некој нека пише од кај ќе се влага у катната.


Стварно неам претстава за катната :(

Ваљда ќе го решат тоа добро бидејќи и онака се прави гужва од колите што излегуваат од Рамстор. Со оглед на тоа дека ове а упте поблиску до раскрсницата гужвата ќе биде уште поголема.

Инаку кога сме веќе кај стакла, ЕУ ја измасакрирале ГЕМА :(. Има некакви безвезни фолии нафрлано на многу од прозорците (но не на сите) ваљда за да не ги гледаат од надвор и ноќе изгледа без врска а изгледаше совршено.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12043
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 19-Feb-2008 at 18:37
Originally posted by pbanks


Ако се загледаш поубаво грдата боја на рендерот всушност треба да биде рефлексија Crazy
Значи повторно рендерско ремек дело. Инаку стаклата ми личат во ред, погледни ги тие кои што као немаат рефлексија. Сосема на место.


Ко за почеток не ми се свиѓа бојата на зградата, не само на прозорците. А и за прозорците не знам што да мислам, погледни го на пример рендерот број 2... Рефлексија ли е или нешто друго стварно не може да се заклучи... Арно викаш, уште едно ремек дело од рендер. Ќе мора да чекаме да видиме како ќе испадне.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 19-Feb-2008 at 18:39
Повеќе ми се допаѓаше претходната верзија на проектот, вака изгледа депресивно.Unhappy Навистина не знам што ги терало да го расипат вака изгледот, башка што сега на некои места замениле стакла со плочки, така да новиот проект изгледа помалку атрактивно според мене. Wallbash

Барем брзо го градат...


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 19-Feb-2008 at 18:44
@La Linea да имаш право променета е и стаклената површина.

Незнам јас сум некако сеуште воздржан. Црвениот ми легна некако на срце (иако од почеток не ми се свиѓаше скроз), веќе го визуелизирав таму па ова некако ми дојде како нагла промена.

@Clover дефинитивно е рефлексија, поглени на слика бр. 5 во долниот дел има отслукување на околината. Нема да биде сигурно така шарена зградата.

А за брзо градење, денес го завршуваа 4иот кат. Значи само уште еден и ја имаме контурата пред нас


Edited by pbanks - 19-Feb-2008 at 18:45
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 19-Feb-2008 at 19:19
Изгледа само на мене ми се свгиѓа новиов дизајн . Кловер, не треба да се грижиме за бојата, ми се чини дека проблемот е во рендерот.

Дефинитивно вака сакам да се гради се во Македонија!!! Thumbs%20Up А уствари, кога е предвидениот датум за отварање?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 19-Feb-2008 at 19:32


Август
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 19-Feb-2008 at 19:37
Топ си е зградава.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 19-Feb-2008 at 20:20
Odlicno
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 19-Feb-2008 at 21:07

И мене ми се допаѓа. Ми беше убава и претходната црвена варијанта.

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 19-Feb-2008 at 22:48
Мене ми изгледа дека габаритот е запазен. Само маската е изменета.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 20-Feb-2008 at 00:41
Previous Се разбира дека е запазен, скелетот скоро и да е готов... Торко LOL
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12043
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 25-Feb-2008 at 19:29
1


2


3

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 25-Feb-2008 at 22:55
Banana за едно три недели изглеа ќе заврши со растење оваа лепотица Yes
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 26-Feb-2008 at 20:00
Previous За мене зградава го изгуби тој епитет откако искочи новиот рендер. Сепак е најголемото освежување што сме го имале во долго време
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 26-Feb-2008 at 20:19
Originally posted by La Linea

Previous За мене зградава го изгуби тој епитет откако искочи новиот рендер. Сепак е најголемото освежување што сме го имале во долго време


abe lepotica ne bese ni prethodno ni sea... Sepak mislam deka pristojno kje go popolni prostorot
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 26-Feb-2008 at 21:40
Ја сум обожавател на стаклени згради, така да овој има повише стакло од првиот.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 19>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.