build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 06-Nov-2014 at 00:13
Еве го целостно от воздух завршен.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 06-Nov-2014 at 01:15
Прекрасен е, само уште коритото на реката да се потсреди малку останува.

Инаку, колку чини?
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 06-Nov-2014 at 14:09
Originally posted by FoSsiL

Прекрасен е, само уште коритото на реката да се потсреди малку останува.

Инаку, колку чини?

Около 11 милиона евро.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 30-Dec-2014 at 17:26
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 14-Dec-2015 at 17:42
Русе - изграждане на новото кръгово и пробив на централният градски булевард.Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 14-Dec-2015 at 17:47Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7412
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 15-Dec-2015 at 02:53


еве што добива еден провинцијалски град во Бугарија (ок, знам дека е економски битен и дека не се работи за било кој град, ама сепак не е главен центар на земјата), и што не добиваме ние во Скопје, што не само што е главен град, туку е и главен центар на целава земја, за се...
...и после некој ти вика да не пцуеш по политика кога се занимава со задњи глупости...

Edited by zabegan - 15-Dec-2015 at 02:53
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 19-Dec-2015 at 19:52
Бургас

Реконструкция на кръгово кръстовище и изграждане на пешеходен надлез.


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 06-Apr-2016 at 19:09

Бургас
Завършена е реконструкцията на бул.Никола Петков ,кръговото кръстовище и пешаходния надлез.


====>>>>>
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 06-Apr-2016 at 19:12
====>>>>

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13213
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 06-Apr-2016 at 21:32
Одлично изгледа, браво.
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 07-Apr-2016 at 20:55
Многу убаво изгледа. Штета што околните згради изгледаат многу грдо.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 24-Apr-2016 at 22:38
Бургас
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #254 Posted: 24-Apr-2016 at 23:06
Да живее Бургас!
Плав, не црвен.
Масон, не комунист.
Критичар, не поттрчко.
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #255 Posted: 17-May-2016 at 14:59
Originally posted by Kid_A

Многу убаво изгледа. Штета што околните згради изгледаат многу грдо.

Фасадите рано или касно ке се променат покраj програмата за енергетска ефективност. Просто во Бугариja има многу блокови и нема како бргу да стане. Санирането е во тек.

Edited by ink - 17-May-2016 at 15:00
Back to Top
batjoro View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 29-Oct-2012
Location: Плевен
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote batjoro Quote  Post ReplyReply #256 Posted: 14-Oct-2016 at 23:57
Откривање на најновата метро станица во Софија - станица Витоша.Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #257 Posted: 15-Jun-2017 at 12:17
Бургас


Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 91
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #258 Posted: 17-Jun-2017 at 16:33
Trenutno nismo ostvarili kontakt u Makedoniji
Ja sam u Sarajevu i tu imamo dva objekta vršimo pregovore sa zemljama iz regije.
Upravo otvaramo za 10 - 15 dana u Sarajevu najbolji Gonul Kahvesi u Evropi.

Ovaj brend ne ulazi direktno ali možete vi ili neko drugi uzeti franšizu za Makedoniju.
Ovo je najbrže rastući brend u ovoj kategoriji u svjetu.Ovo su slike objekta koji će se otvoriti.

Emir Bungur


Edited by carver91 - 17-Jun-2017 at 16:36
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #259 Posted: 16-Aug-2017 at 21:33
Siemens Inspiro за третата линия на софийското метро.Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #260 Posted: 04-Sep-2017 at 11:46

Eто го првиот за Софиja.Edited by ink - 04-Sep-2017 at 11:46
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.145 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.