build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 26-Oct-2017 at 22:44

амбициозно на толкава задолженост, можеби еу ќе ги освежи до некаде, но со тој кеш поарно нови модерни влакои да обезбедат за до море ...

http://qwsubwapplicasdaticaswa.blogspot.mk/2016/02/plan-metro-zagreb.html

http://vijesti.hrt.hr/294962/zagrebacki-metro-ozbiljan-plan-ili-lazno-obecanje
Edited by Zelenikovo - 26-Oct-2017 at 22:45
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 507
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 10-Sep-2018 at 18:24
Започнаха доставките на първите метровлакове Siemens Inspiro за третият лъч на метрото в София.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 10-Sep-2018 at 19:30
Убаво изгледаат возовите.
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 507
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 01-Jun-2019 at 16:58
Варна - доизграждане на булевард ,,Васил Левски,,Edited by Galileo - 01-Jun-2019 at 17:51
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 01-Jun-2019 at 17:57
Одлично изгледа, вакво нешто кај нас е научна фантастика.
За сè има вторпат
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 819
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 03-Jun-2019 at 01:42
Originally posted by Џоле

Одлично изгледа, вакво нешто кај нас е научна фантастика.


Не е научна фантастика, само се нема визија дека иградбата на ваков урбан автопат во Скопје по трасата Јужен булевар многу ќе го растерети сообраќајот низ Центар, Железничка и кај Мавровка.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 507
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 11-Jun-2019 at 20:01
Неколко снимки от станциите "България" и "Красно село" от третата линия на метрото в София.


И ренедери на станция ,,Патриарх Евтимий,,

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.