build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градска инфраструктура (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829
Author
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Online Status: Online
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #561 Posted: 10-Jul-2018 at 08:41
Originally posted by alexsend

Ај што ништо ново не е ниту започнато но булевари кои се 90% завршени не се ни довршуваат.

Тоа е еден од главните проблеми. Имено, продолжувањето на булевар „Србија“ кон Кисела Вода остана недовршен, ниту пак е пуштена во употреба првата фаза од продолжувањето на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“. Проблемите што ги имаше пред 9 месеци можев да ги разберам, ама на истата финта по толку време јас не можам да паднам.

За на крај, ептен несериозно е да ветуваш проекти за кои не е изработена проектна документација, од идеен проект па се до изведбен проект. Од нивната изработка до конкретната реализација и завршување на одредена сообраќајница можат да поминат неколку години, дури и кога не би имало никакви проблеми при нивната изведба.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Online Status: Offline
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #562 Posted: 10-Jul-2018 at 20:15

Реално коментаров мој може и да се избрише, зашто не баш „градска инфраструктура“ вклучува, но нема тема за нашиот градоначалник

Дечки, јас навистина не гледам зашто толку се чудите, јасно се гледаше тоа одамна дека нема да има ништо ново во нашиот ни главен град со овој кандидат. Се додека партиите поставуваат партиски човек, а не личност од градот за местото градоначалник, нема ништо да биде. Се плашам дека ќе завршиме како Трифун Костовски на времето.

Мене чудењето ми е дека, ај што не прави ништо, туку тоа што тековно се распаѓаат работите, се плашам дека зимоска ЈСП нема ни да вози, од што ќе нема веќе автобуси, кој изгоре (веќе три што знам, а не е ни лето), кој се слупа, а не е ни зимен возен ред. Тоа најавата за нови автобуси е ко најавата за почеток на почетокот за почеток на преговорите за влез во ЕУ.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Newbiе
Newbiе

Online Status: Offline
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #563 Posted: 13-Jul-2018 at 20:54
Од Скопје сум. МКДСТРУГА ми е само форумско име.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Online Status: Online
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #564 Posted: 27-Aug-2018 at 21:18
Во однос на оваа вест имам некоја фотка од дене

Struga by ironm, on Flickr

Struga by ironm, on Flickr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.