build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Колектори и пречистителни станици
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Колектори и пречистителни станици

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 12-Jul-2019 at 18:44
Баш ме радуваат вакви проекти, се надевам дека ќе гледаме се повеќе и повеќе!
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 12-Jul-2019 at 20:32
Wow, ова е веројатно најдобро снабдената пречистителна станица од сите досега изградени. Инсталирани соларни панели плус механизација, уште да научиме да ги чуваме, одржуваме и обновуваме навреме.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 12-Jul-2019 at 21:54
Ај, сега, ажурирај го инфографикот за да имаме подобра слика за состојбите во државава
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 13-Jul-2019 at 20:18


Edited by Џоле - 13-Jul-2019 at 20:19
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 14-Jul-2019 at 12:16
Кој е изворот за овие податоци? Ми делува како отчет на влада да е, бидејќи ова се само станиците завршени во актуелниов мандат, а не сите.

Ќе го ажурирам инфографикот, се чини треба да ги додадам и овие во Кучичино и Карбинци, првпат слушам за тие станици.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12098
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 14-Jul-2019 at 16:49
Извор е фејсбук страницата на актуелниот премиер.
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 15-Jul-2019 at 21:58
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 15-Jul-2019 at 22:03
Ќе треба да го направам во некоја покомпактна варијанта следно, бидејќи вака со станици во секое село ако почнат на ништо не ќе личи.

Инаку станиците во Скопје, Тетово и Битола со првични рокови за 2018 сега се турнати на 2019-2022 година. Покриеноста во источниот регион се покачи од 8% на 45%.
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 812
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 17-Jul-2019 at 04:43
Да ама Тетово, Битола а особено Скопје сигурно се колекторски системи со многу поголем обем, па следствено пречистителните станици сигурно се со многу поголем капацитет а со тоа и многу поскапи инвестиции.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.