build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбана мафија - случај Платина

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 16-Dec-2008 at 19:43
 Еве класичен пример како МВР не си ја работи својата работа за која е платена. Овој линк е за Маријана Атанасовска, сопругата на Рокан Атанасоски управител на фирмата Платина инжинеринг ДОО која успеа да ја ограби комерцијална банка за 512.000,00 евра. Маријана Атанасоска сеуште ја работи својата работа за разлика од МВР. Еве овој линк нека биде поттик за МВР како и каде да ја бара Маријана и Рокан Атанасоски. http://www.linkedin.com/pub/a/813/400
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3887
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 16-Dec-2008 at 23:06

абе лизгав терен МВР и интернет, тие неможат да стигнат овде работите да си ги средат во калифорнија ќе бркаат некого!

ако мислиш дека на информација ќе реагираат тогаш си ги преценил, за колку само случаи имале и слики и информации, но никој во судот или обвинителство како и секогаш ззаради икс причини по нивните информации не поведува никаква постапка за потерница или за екстрадиција! нема да биде ни прв ни последен пример кој ќе заврши уште пред да почне, па дури и доколку осомничениот е фатен по потерница, многу веројатно е да заглават со екстрадицијата, тие едвај излегуваа на крај со случаи кои се битни за меѓународниот углед!

ова вакво инфо за некој што го бркаат е навистина оригинално, не верувам дека некој-а е доволно луд-а за да има бизнис адреса од типот на фејсбук и да нуди некакви услуги таму! исто колку е издржан и реален муабетов незнам, но едно е јасно дека доколку дотичната е бегалец таа не може да има легален престој во америка, а не па да е регистрирана таму(да има social number) како би можела да работи легално... значи дефакто е лажна информацијата за тоа каде се наоѓа корисникот на сметкава, а зошто постои истата може само да нагаѓаме! плус и да сака судот да ја брка работава ќе треба и многу време и многу средства и на крај ако се констатира дека муабетот бил мамец или бајата информација залудно ќе отидат и многу пари и многу време. 

прозваните и да ги фатат неправдата нема да се оправи! мислам дека подобро е целата енергија да се пренасочи кон изнаоѓање на решение со кое сите ќе бидат обештетени наместо да се бара освета ширум белиот свет! но човек додека е полн со гнев, тешко да најде сили да се сврти кон барање на чаре за излез од бељата и исправање на неправдите...  

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 16-Dec-2008 at 23:20
Originally posted by beTon

прозваните и да ги фатат неправдата нема да се оправи! мислам дека подобро е целата енергија да се пренасочи кон изнаоѓање на решение со кое сите ќе бидат обештетени наместо да се бара освета ширум белиот свет! но човек додека е полн со гнев, тешко да најде сили да се сврти кон барање на чаре за излез од бељата и исправање на неправдите...  


Решение не може да се најде додека не се воспостави систем на одговорност и казнување. Казната за криминалците е неопходен дел за системот да може да почне подобро да функционира, а не пречка за тоа да се случи во смисол на одлевање на енергија...
Ниту пак неправдите можат да се исправат без казна за злосторниците!

Едно општество мора да направи се за да ги најде и казни криминалците. Со тоа ем се делува превентивно, ем се задоволува правдата, па наместо неказнети криминалци и гневни граѓани и од двете групи се создаваат граѓани кои го почитуваат законот и веруваат во правната држава.


Edited by Cloverstack - 16-Dec-2008 at 23:21
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3887
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 17-Dec-2008 at 00:48

ова го кажав во смисла дека од берење гајле за системот,  човек нема да си ги реши своите маки(во случај засегнатите од аферата со платина инж.)! инаку јасно е дека системот треба да функционира, но секаде има приоритети, а има и случаи кои едноставно се толку искомплицирани што не е баш наједноставно за миг да се решат како што е ловење на криминалци по цел свет,  земи ги за пример хашките бегалци цел свет ги брка и пак неможат да им влезат во трага! ако било така едноставно да лоцираш некого што се решил да се даде во бегство, тогаш никој немаше ни да се одлучува на таков чекор...

под правење се, во овој случај кло се подразбира следење на комуникацијата на блиските роднини и пријатели на обвинетиот, но за тоа повторно одлучува судот и пак во круг! никој нема да издаде таков налог за долготрајно следење на некое трето лице кое може да доведе до евентуална информација за лоцирање на бараниот! па и да го лоцира што ако лицето се наоѓа во земја со која немаме билатерален договор за екстрадиција или пак е земја каде не владее правото! најдобро е превентивно да работи системот т.е. преку разно разни реални механизми за контрола да не дозволи да се случат вакви работи, а доколку се случат да не дозволи да поминат неказнето, но со време! сега со RFID чиповите по личните карти,  возачките. регистарските таблици и пасошите ќе може да се евидентира секој  влез и излез од земјата а сигурно набрзо со целосната замена на старите документи со новите овој систем ќе биде распореден и по цела земја па вакви бегства или ескиважи ќе бидат далеку покомплицирани за изведување.

Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 17-Dec-2008 at 02:08
Ова е г-ца Marilyn S.Zelin, бивш директор на фирмата ABA/CEELI која во Македонија имаше мисија за реформи во судството ( од 2003 г. до 2005 год.). Истата оваа госпоѓица низаедна во Платина инжинеринг во јуни ( само два месеци откако го купила земјиштето на Флорида - види линк ) уплатила ( као ) 110.000,00 евра за два стана во фирмата Платина инжинеринг во објектот на ул. Васил Стефановски бр.28 Скопје. Г-ца низаедна после нејзината завршена мисија во 2005 г. воопшто не се појавила во Македонија, но затоа постои лице Сашо Најдовски ( бивш дечко на Г-ицата низаедна, кој истотака работел во АБА/ЦЕЛИ (разлика во години се околу 18 )  ја застапува на суд БЕЗ ПОЛНОМОШНО. Сашо Најдовски го ангажира адвокатот Александар Марковиќ ( син на Ратка Марковиќ - општина центар) со свој потпис а као нејзин полномошник ( без писмен документ полномошно). Судот- судијата ама око не и трепнува за такво нешто и нормално ја прифаќа како тужител страна во судски спор. Сега-пример: ако јас сум тужениот од нејзе тогаш како,...не можам да разберам,.... без нејзин потпис дека ангажирала адвокат, без нејзино полномошно односно ополномоштено лице, како да знам кој ме тужи,.... КАКО И ДА Е, Г-ИЦА НИЗАЕДНА НАПРАВИЛА ЈАКИ РЕФОРМИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, бидејки судот истотака и признава дека уплатила 110.000,00 евра без доказ за уплата???????http://southflorida.blockshopper.com/property/504210AJ0680/401_sw_4th_avenue/
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 17-Dec-2008 at 02:26
http://www.concejomdp.gov.ar/legislacion/orden_sesion/marco.php?pag=26.%2014ta%20Sesion%20Publica%20Ordinaria%20-%2023%20de%20Octubre%20de%202008.htm&peri=Periodo%2093 Ова е библиотека во Мар Дел Плата - Аргентина. Керката на Рокан и Маријана Атанасоски се зачленила во истата и...... не се знае каде е. Инаку Кристина Атанасоска работеше во “ШПИЦ“ и не верувам дека е виновна за нејзините родители, но??????????? нели никогаш не се знае, од причина што и Кристина Атанасоска заедно со своите две сестри, своите родители и теткаи Рената Посавац исчезнаа од државава во исто време 17. 12.2006 год. точно пред две години.
МВР поима нема за што јас пишувам бидејки од нивната архива исчезнале пријавите (останала само една) против Рокан Атанасовски и Рената Посавац и тоа во време кога овие две лица сеуште беа во земјава и нормално? си живееа.
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3887
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 17-Dec-2008 at 03:03

види кога веќе пишуваш за луѓе со име и презиме во негативна конотација и волку продлабочено, а доколку сакаш ова што го велиш да не биде скинато или пак во најмала рака да биде озбилно сватено, би требало да ставиш и ти  Chiko име и презиме. веќе влеговме во домен на директни обвинувања што е во ред исклучиво доколку се луѓето носители на јавни функции или се дириктно обвинети или осудени за некој криминал!   

а за сите останати кои заради нив влегле директно или индиректно во овој филм мислам дека тука не е ни место ни време за покажување со прст... ако некаде и некако треба да се тера до крај овој муабет тоа е во суд, тука можеме да бараме неправилности во законите, во проектите, во институците, но не и да тераме истрага со која ќе исплукаме се попат а сето тоа само за да ја доконстатираме веќе константираната работа дека преварантиве имале грб во власта!  зошто и како тоа се случило тоа е друга работа,  можеби биле помилувани заради соработка со истата, можеби биле спонзоруши некаде оцудениве, можеби ги чекале за нешто поголемо а да им се измолкнале во меѓувреме, околу причините за институционално закаснување има милион комбинации, се е можно!

Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 18-Dec-2008 at 22:33

Колку за информација. Вчера три поста не ми беа постирани - дозволени од страна на администраторот. Во ред. Не е ни место, ни место, можеби во ново место Словенија. Ако темата е урбана мафија тогаш зошто плашење или онадење. Па нели е демократско тоа што се изјаснувам, поготово со факти и докази. Ако некој е засегнат од моите јавни прогласувања во негативна конотација, може во секое време да ме пронајде, и едноставно ГИ МОЛАМ, ГИ МОЛАМ да нешто превземат навредените, клеветените, озогласените, ....?????? Ке повторам, НЕ ДАЈ БОЖЕ НЕКОЈ ДА Е ВО МОЈА КОЖА. Еве денес околу 14 часот од суд ми стигна покана за главна расправа по предлог на некој непознат Тони Николов да пред судот ги покажам и доставам моите лични податоци, што сум потпишал пред 7 години, што сум јадел пред 4 години, дали сум имал тврда столица на 22 Декември 2006 година, дали јадем тазе леб и слично.

Е АЈ СЕГА ДА ВЕ ВИДАМ ВАС ВО КОМЕНТАРИ ЗА ТАКВОТО БАРАЊЕ НА СУДОТ ???? АБЕ ЖИВЕЕМЕ ВО СТАЛИНИЗАМ, ВРХОВИЗАМ, НЕЧЕРЧИЛИЗАМ, ОХИКАПИТАЛИЗАМ,.....ДРН, ДРН ЈАРИЊА.
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 18-Dec-2008 at 22:39
Бидејки администраторот ми дозволи постирање, еве ви ветувам дека јавно ке ве информирам за тоа што ке се случува  од главното рочиште (26.12.2008 г.) па понатака. Како може итно и брзо да се закажуваат рочишта, замисли, за неполни 10 дена. Во ред, јас сум спремен, од причина што знам со какви си имам работа. И за една недела ке им излезам на рочиште.
БИТНО Е ЧОВЕК ДА НЕ СЕ ПЛАШИ ОД ВАКВИ ОЛИГАРСИ. АКО УМРАМ, ....КЕ УМРАМ КАКО ЧОВЕК СО ВИСТИНА ВО СРЦЕ, А НЕ КАКО ПЕДЕР ВО ВАРДАР КАЈ ВЕЛЕС ВО ФАЗА НА РАСПАЃАЊЕ.
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3887
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 19-Dec-2008 at 01:10

види гордоста го заслепува човека и му навлекува беспотребно многу непријатели кои нормално ќе му го губат времето бесцелно, затоа треба човек доколку удира да удира со докоази од типот на снимките на тјуб или пак директни соочувања на телевизија! само така најдобро се демистифицира нешто, тука повеќе ќе најдеш простор за да се ослободиш од притисокот на вистината до која си стигнал, затоа е и најдобро како што реков се што не е јавна личност или пак не е директно поврзан со некаков случај на криминал да не ги именуваш т.е. за сите оние што им се роднини или пријатели на криминалците добро би било да ги наведуваш како во трето лице или евентуално со иницијали како не би те таманеле беспотребно по судови!

Препораки за интернет -  Дирекцијата за Заштита на Личните Податоци

Глоба од 500 до 4.000 евра ќе плати секој кој ќе направи некаква злоупотреба на личните податоци. Од крајот на август, кога стапија на сила измените и дополнувањата на Законот за заштита на лични податоци, наместо судот, казните за прекршителите ги одредува Дирекцијата.

A1 - Емилија Јовановска Коментари - 06.09.2008

Chiko немој да ме сватиш погрешно, и јас сум за тоа да се разобличуваат вирусите во општествово, но доколку оставиш простор за да те замолчат тоа тие од се срце ќе го направат! како прво не секој се решава да проговори, а како второ ретко кој тоа го прави искрено! затоа гледај да не им даваш повод да те замолчат преку ситни грешки кои нормално скапо чинат, а воено и те одалечуваат од целта! 

незнам како ќе поминеш на суд но според законов дури и за смешка или виц на нечива сметка човек ќе плати глоба! нормално доколку некој се најде засегнат и спотера пријава... 

Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 23-Dec-2008 at 22:37

Правно се спремам за петочното излагање ( велики петок ), сам ке се застапувам. На моите три адвокати наеднаш помеѓу третиот и четвртиот пршлен им бил вметнат некаков нерв што боли, очобол па не може да чита, им течел носот па било срамота пред судот да се мрсулави, им било јавено да се повлечат од случајот бидејки не е едноставен за некојси со зајачка дупка во маусот што говори и така натака. Ги откажав моите Ѓорѓе Мајк’лсковски адвокати и одам сам во борба очо во очи со ГОЛИАТ иако “тие“ сметаат дека е борба помеѓу ГОЛИАТ и стиви вондер, реј чарлс, бој џорџ и слични.

Да појаснам за некој што не му е јасно. Некој зависи од родителите па мора да ги слуша. Некој зависи од својата жена па мора да ја слуша. Некој зависи од дрога па мора да ја слуша. Некој зависи од политика па мора да ја слуша. Јас не зависам од никој па можам да се презивам Петров.
Се работи за мое заглавување во срцето на урбаната мафија. Моментално имаат такихардија од мене, па мораат да се лечат на секакви начини. Моментално водам седум судски процеси и во блиско минато наеднаш ми доаѓаат уште 4 предмети. Јасна е агресијата. Да ме исцрпат финансиски и едноставно да се откажам од нешто што е мое и на моите поколенија. Такво задоволство нема да им приуштам. Не очекуваа ваков отпор па нивната борба се претвори во инает, демек, кој е овој што се пренемага против нас. Во понатака ке ви пратам постови ( Велигденски ).
Ако идете на интернет еве ви главни тагови за барање ( на латиница и кирилица ) Рокан Атанасоски и Атанасовски, Маријана Атанасоска, Рената Посавац, Платина инжинеринг, општина центар, Васил Стефановски бр. 28, афера Платина, и така натака. Може слободно да погледнете на www.youtube.com барај Аларова Виолета и слично.
Дека од не,еден администратор е одбивано постови,.......... бааѓи ги има (пусти страв што прави). После Велики петок ке ви јавам за ојасна слика. Поздрав и дајте барем малку подршка во борбата со урбаните говнари.
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 23-Dec-2008 at 22:39
Документи со дописи до држваните органи за случајот ПЛАТИНА

platina.doc


Edited by pbanks - 09-Feb-2009 at 01:24
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 23-Dec-2008 at 23:12
Ова е 1/4 тина од поднесоци до Државата. Ајде кажете ми што фајде од комуникација, Пријави, Барања,.....кога не те фермаат бре,....а од нас живеаат??????
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 23-Dec-2008 at 23:14
Originally posted by Chiko

Дека од не,еден администратор е одбивано постови,.......... бааѓи ги има (пусти страв што прави). После Велики петок ке ви јавам за ојасна слика. Поздрав и дајте барем малку подршка во борбата со урбаните говнари.


Стварно не знам за што зборуваш ни еден твој пост до сега не е чепнат, цензуриран или одбиен? Форумот ти е апсолутно на располагање се додека дискусијата и аргументите се издржани и би ми било драго доколку може да ти послужи како орудие ако не друго да ја приближиш својата приказна до пошироката јавност.

Единствено што веројатно ти претставило пречка (бидејќи гледам дека постираш во секвенца) е Flood Control-ата на форумот која дозволува 1 пост на 20 секунди и максимум 5 поста во рок од 7 минути. Значи мораш да бидеш за нијанса потрпелив при постирањето ништо повеќе.




Edited by pbanks - 24-Dec-2008 at 00:38
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3887
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 24-Dec-2008 at 00:30

мислам дека Chiko мислеше на админи по други форуми! но сега  е на правиот форум, па не верувам дека ќе заврши во ендек неговата борба против градежните преваранти и нивните фолиранти!

инаку Chiko колку што можам да разберам, претставки до сите си испратил, кажи никаков одговор немаш добиено?! претпоставувам препорачани писма си испраќал или пак ако си ги носел лично истите ти се заведени во архива! е сега колку што можам да приметам прашањата на грешно место си ги упатувал, т.е. за секое криминално обвинение местото е полиција, а преписка со институциите за предмети за кои се однесуваат на некое друго лице иако за истото се востановило дека сторило криминал може само по судски пат да ги добиеш! евентуално сега катастарот го отворија, па со мал надоместок можеш да имаш целосен увид во податоците...  

_______________________________________________________________

еве добра новина која ќе биде во корист на борбата со целокупниот криминал, најверојатно сите кои имаат слично патешествие како ова на Чико и Соња ќе имаат и повеќе инструменти на располагање, но воедно и јасна претстава каде и како да се бара чарето! 

Алфа - 26.12.2008

патем нема да имаме недоречени случаи и пријави за кои се сомнителни мотивите, како во случајот со градоначалникот на општина аеродром Кирил Тодоровски кој мене како што ми се чини повеќе е од сигурно дека наивно го наместија, само заради волјата да им се спротивстави на мешетарењата во најбогатата општина во Македонија!



Edited by beTon - 30-Dec-2008 at 01:10
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 24-Dec-2008 at 03:00
Chiko може би ќе беше пополезно ако овие документи ни ги ставеше на располагање едноставно со линк до пдф фајл или доц фалј а не вака трчи трчи пост све измеѓу документи! Сепак кој го интересира детално да може да симене и да погледне. Вака натурање во очи може да биде само контрапродуктивно по дискусијата. Евентуално можеш да постирап делови од документи каде што ја поткрепуваат дискусијата! Thumbs%20Up

п.с. Човече 7 процеса одеднаш! Па тоа врвни адвокати не го прават! Thumbs%20Up
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 24-Dec-2008 at 16:04
Јас се извинувам длабоко ако е моја грешка во нетрпеливоста во чекањето за постирање. ЈАВНО СЕ ИЗВИНУВАМ ДО ОПЕРАТОРИ, МОДЕЛАРИ, АДМИНИСТРАТОРИ И СИТЕ КОИ УЧЕСТВУВААТ ВО ОВОЈ ФОРУМ ама некеше бре да ми се постира.
ВО РЕД Е, И НЕ ОБРАЌАЈТЕ МНОГУ ВНИМАНИЕ НА ТОЈ ДЕЛ.
ВОЕДНО ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРАМ НА ОВОЈ ФОРУМ ШТО МИ ОВОЗМОЖУВА ЈАВНО ДА СЕ ПРОИЗНЕСАМ ОКОЛУ МОЈОТ ПРОБЛЕМ. БЛАГОДАРАМ.
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 27-Dec-2008 at 14:33

Да се пофалам, добро поминав на граѓански Суд. Иако предходно било сугестирано како да се произнесе судијата, со факти и пишани докази што ги доставив, судијата неколку пати го погледна противникот и не се реши да даде конечна одлука. Одложи за 15 Јануари, датум кога ке се чита одлуката. Коментари за ова ке дадам после  “ВАСИЛИЦА“.

Од све срце ви посакувам најубаво да си ги поминете празниците и се онадиме до година. ПОЗДРАВ ДО СИТЕ...
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 27-Dec-2008 at 14:44
Originally posted by Chiko

Да се пофалам, добро поминав на граѓански Суд. Иако предходно било сугестирано како да се произнесе судијата, со факти и пишани докази што ги доставив, судијата неколку пати го погледна противникот и не се реши да даде конечна одлука. Одложи за 15 Јануари, датум кога ке се чита одлуката. Коментари за ова ке дадам после  “ВАСИЛИЦА“.

Од све срце ви посакувам најубаво да си ги поминете празниците и се онадиме до година. ПОЗДРАВ ДО СИТЕ...


Фала Чико и да се надеваме дека правдата ќе победи Cheers
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Chiko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 12-Nov-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Chiko Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 15-Jan-2009 at 12:25

Ај да го скршам мразот.

 На сите праведни и чесни луѓе  нека 2009 година им донесе здравје и среќа, а на сите криминалци вмешани во аферата Платина инжинеринг нека новата 2009 година им биде последна во животот, истотака да им биде последна на власт, од све срце им посакувам.Banana
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.