build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ДТЦ Дилајла

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ДТЦ Дилајла
    Posted: 31-Jan-2009 at 21:36
Дали се знае што е предвидено на овој дел. ?
Поранешен „Завод за наставен и научен филм“, прекопат трговски Капиштец


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 01-Feb-2009 at 02:12
PreviousРазбрав дека се токми станбена зграда и тоа поприлично висока (6-7 спрата). Беше блокиран паркингот едно 2 недели но изгледа граѓаните од околните згради успеале на некој начин да ги пробијат металните огради.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 15-Jul-2009 at 15:03
Нов Деловно-трговски центар спроти трговскиот центар "Беверли Хилс" во Капиштец, однонско спроти стариот дел меќу кулите.

41°59'34.93"N 21°24'58.34"E
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 15-Jul-2009 at 15:22


Објектот има одвратен рендер. Се поминувам таму без апарат или приквечер. Треба да го сликаме па да му се истуриме
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Jul-2009 at 15:29
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 30-Jul-2009 at 15:42
По стилот ми делува како сличен шит како Тинекс Парк Центар малку подолу по улицата...

Изгледа ќе си парираат    Dump
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 30-Jul-2009 at 15:48
мислам дека ова има потенцијал да биде и доста полошо од Тинекс... ја унаказија улицата... 
Back to Top
dimme.von.macedonia View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 30-Jun-2008
Location: Hrvatska
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote dimme.von.macedonia Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 18-Aug-2009 at 14:33
Strašno... znači treba da se nareče edna nova nasoka ili pokret '' Makedonska arhitektura '' nenormalno lošo. podsekja me na zgrada od 80 setite onaka soc-realistički ama za malku pobogatite. fuj!!
The beauty comes from within.
Back to Top
MKballer View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Nov-2007
Location: Detroit
Online Status: Offline
Posts: 93
  Quote MKballer Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 19-Aug-2009 at 07:09
ja imav edna "girlfriendka" sto se vikase dilajla...ama taja bese ubava...ne gadna kako renderov.
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 19-Aug-2009 at 08:19
OMFG  Puke

името е у кафана смислено...а изгледа и архитектурата Wallbash
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 16-Sep-2009 at 11:34
Еве еден апдејт од оваа страва и ужас

1 На поголемиот дел од градилиштето ништо не се гради. Рендерот укажува на тоа дека се работи за ужасно тесен објект но ова ги надминува очекувањата...

2 Практично се работи за ходник со фасада

3 Секако цело ова ѓубре е залепено максимално до улица и не остава разумен простор за тротоар

Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 16-Sep-2009 at 12:08
Фала што ме потсети за гадотијава...
КОЈ Е ОВОЈ УРБАНИЗАМ? Wallbash
Што не ја пуштиле градежната линија до осовината на улицата па да се чекаат колите за поминување - ЗАРАДИ ДИЛАЈЛА...говедо од народ сме, сами сме си криви....
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 25-Sep-2009 at 01:07
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 20-Oct-2009 at 17:07
Back to Top
Keeray View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 27-Sep-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Keeray Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 22-Oct-2009 at 22:37
neznam vo sto e smislata na olku TESEN OBJEKT vo centarot na sredina kade shto zgradite se nad 10 kata i se mnogu shiroki!!!!Ako prdnam cel kat ke doznae ! se izvinuvam za izrazot!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 23-Oct-2009 at 00:10


Keeyray те молам повторно погледни го правилникот на форумот кој веќе ти беше пратен кога се зачленуваше, особено точка бр. 3

Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 17-Nov-2009 at 15:01
Од денеска


2009-11-17


2009-11-17


2009-11-17

П.С.
* Има слика и кога се оградуваше негде на форумов !!!???
* Иначе незнам дали знаете за кого се вика дека е „дилајла“
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 17-Nov-2009 at 15:49
Originally posted by Vladimir P


* Иначе незнам дали знаете за кого се вика дека е „дилајла“
Барем не може да се каже дека името не му прилега на некој начин LOL
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 17-Nov-2009 at 20:39

Originally posted by Vladimir P

* Иначе незнам дали знаете за кого се вика дека е „дилајла“
Прашањево ти е малце конфузно...мислиш дека според некого е дадено имево?
Јас мислев дека се испоначукале во кафана кога го одлучувале имево, или некој не спиел со денови....
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 17-Nov-2009 at 21:07
Објектов е тешка катастрофа (знам дека имам многу негативен став према изградбата на објекти во Скопје, ама барем ми е гајле и сум реален).

Значи:
1. незнам кој е инвестирот
2. незнам која Б*ДАЛА дала маркица за ова ... кога реално подобро ќе беше колку толку да ја прошират улицава малце од малце...
3. Намената на објектот е деловна... Жити боже нели ги видоа Беверли и Капиштец со толку неискористен простор ... во нив (ми доаѓа да утепам некој кога ќе поминам ваму, на Климент Охридски, а за Кисела Вода да не зборам...)
Bash
Градов убав со раја ко нашиве воџи НИКАД НЕМА ДА НИКНЕ! OhnoCrazy
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.