build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ДТЦ Дилајла

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
MKballer View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Nov-2007
Location: Detroit
Online Status: Offline
Posts: 93
  Quote MKballer Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 18-Nov-2009 at 00:37
Na mene mi se cini zgradava e nekako mnogu blizu do ulicata.  Ne?
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Nov-2009 at 00:42
Неее... никако LOL
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 18-Nov-2009 at 14:47
Ајде луѓе доста се едно ~1.2 м за ѓраганите ни наши да се утепаат, од една страна од дуќаните (со врати према надвор)а од другата страна од прометната улица.

Иначе на тоа место беше „Завод за наставен и научен филм“, кој како и се друго се уништи, да оваја наша младина нема појма од наука и техника, него само за „бизнис“ - дилајла

Извинете за OF.
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Zoc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Mar-2009
Online Status: Offline
Posts: 101
  Quote Zoc Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 14-Dec-2009 at 18:37
Од овде не сум поминал одамна ама ова што го гледам (не) ме изненади ...Многу грда зграда ....а можеле и на сред улица да ја изградат ако не ... Немам повеќе зборови Thumbs%20Down
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 15-Dec-2009 at 08:43
Туморчево е многу грдо. Секој ден си го глеам и се поодвратно ми станува. И онака немаше простор овдека од претходно, ама сега со ова - АЈ ХЕВ НО ВОРДС.

Ах Скопјанчиња го чекам денот кога ќе рушиме вакви грдосиии само да да правиме улици - денот кога ќе им стане јасно што направија со градов.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12121
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 31-Dec-2009 at 00:25
Suicide


1


2


3


4

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 31-Dec-2009 at 00:32
Неверојатно. Дали некој поназад во нишкава коментираше дека неможе да е полошо од домот на Мајка Тереза?

Чиста 1ца
Back to Top
Stefano View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Stefano Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 01-Jan-2010 at 23:49
Боже, прости им! Не знаат што прават...
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 15-Jan-2010 at 20:48
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 06-Feb-2010 at 17:28
Еве го кршов и од друг агол... пред некој ден.Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 06-Feb-2010 at 17:41
Кина 1014-та!
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 06-Feb-2010 at 19:28
Море треба и среќни да сме , можеа на сред улица да ја стаат ))))
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 08-Feb-2010 at 01:24

омг. какво cрање. поарно паркингот да го проширеа неголи ова (убо рече некој) туморче.  

ако. нели е убаво да се гради. ова у кој дел од „станот“ ќе му дое? трпезарија? детска?  Edited by fichot - 08-Feb-2010 at 01:25
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 08-Feb-2010 at 10:03
cekajte malce luge, neka se postavi fasadata, neka se vidi kako ke izgleda, site odma se frlija sranje sranje a uste e karabina objektot. od kaj znaete kakvi materijali ke stavat?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 08-Feb-2010 at 10:12
Originally posted by xnx

cekajte malce luge, neka se postavi fasadata, neka se vidi kako ke izgleda, site odma se frlija sranje sranje a uste e karabina objektot. od kaj znaete kakvi materijali ke stavat?


@xnx, освен ако не ти беше постот ироничен, мислам дека фасадата е комплетно ирелевантна во случајов.

Објектов е погрешен по премногу други основи.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 08-Feb-2010 at 11:08
ne bese ironicno, jasno mi e deka e loso postaven i sve toa, i za toa ima izdrzani komentari, ama za toa deka e pogaden od majka tereza ili slicno, mislam deka e rano da se kaze. da ostavime da se dovrsi, ne e fer na objekt vo karabina da mu presudime za izgledot(ne za postavenosta). i jas mislam deka ke ispadne grd, ama da pocekame. i za san marko imase komentar deka imal kriva kragnja i rogovi pa posle ispadna deka bilo samo podkonstrukcija. 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 08-Feb-2010 at 11:14
Originally posted by xnx

ne bese ironicno, jasno mi e deka e loso postaven i sve toa, i za toa ima izdrzani komentari, ama za toa deka e pogaden od majka tereza ili slicno, mislam deka e rano da se kaze. da ostavime da se dovrsi, ne e fer na objekt vo karabina da mu presudime za izgledot(ne za postavenosta). i jas mislam deka ke ispadne grd, ama da pocekame. i za san marko imase komentar deka imal kriva kragnja i rogovi pa posle ispadna deka bilo samo podkonstrukcija. 


Мислам дека Сан Марко е сепак друга лига во споредба со овој објект. Како и да е...

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 08-Feb-2010 at 11:17
ne zboram za toa. muabetot mi bese, da ne se sudi pred vreme. i te kako ke vlijae ocenkata za objektot od materijalite na fasadata.... a renderot ne kazuva mnogu... mislam deka se slozuvate so mene. 
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 24-Feb-2010 at 00:17
Абе и со злато да го обложат па мислам грдо ќе биде. Мене волуменот и местото на објектот не ми штимаат. Поарно тука да ја ставеа катната што е за од карши планирана а на нејзино место некаков поасалаен објект. 
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12121
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 24-Feb-2010 at 00:43


Каде точно е планирана катна? Директно карши или малце постранично (симетрично со стариот трговски кај беверли)?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.