build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

[Р-1301] Охрид - Св. Наум

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 876
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 02-Mar-2019 at 20:47
Ќе се реконструира булеварот „Туристичка“

Г.П. Илинден – Струга од денеска ќе започне со изведување на градежни работи на регионалниот патен правец Охрид – Свети Наум, во делот од булевар „Туристичка“ во должина од 3,5км. – информира АМСМ.

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

https://www.ohridnews.com/e-se-rekonstruira-bulevarot-turistichka/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.