build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Grawe

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-Sep-2009 at 03:38
Навистина е мал објект, но темпото и така е турбо. Мислам дека доколку вака продолжи, објектов ќе биде неоспорен рекордер во брзинана изградба.

CheersАлекс, одлична тура си направил денеска  Cheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Sep-2009 at 14:09
Овие се навистина комплетно луди, видете што се случило само 6 дена после апдејтот на alexgizh


Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 08-Sep-2009 at 17:55
Јес да е мала али ова ептен брзо да се гради, ќе треба почесто да се поминува тука, да се надеваме вака ќе продолжат до крај. Yes 
 
 
Си се прошетал пбанкс Cheers
 
 
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 23-Sep-2009 at 13:41
Деловен простор за изнајмување на GROWE


2009-09-20

Прекопат „Корнер“ и Соборен храм
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 28-Sep-2009 at 13:46
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 15-Oct-2009 at 19:22
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 18-Oct-2009 at 12:43
Back to Top
Keeray View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 27-Sep-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Keeray Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 19-Oct-2009 at 18:28
Sorry za oftopic ama kako sto gledam od slikive, ako gi stopime site bilbordi i reklami na banderite ... mislam deka ke staneme najmokjna industrija vo evropa
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 19-Oct-2009 at 19:02
Кога сме кај билбордите, неможам да го разберам ова

OFFICE SPACE FOR RENT

Можеле барем и КИРИЛИЦА испод да стават, Скопје поча да ми смета со квази копија на „запад“
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 27-Oct-2009 at 17:39
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 12-Nov-2009 at 16:40
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 12-Nov-2009 at 19:14
Еве малце попрегледно


Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 12-Nov-2009 at 19:17
Дојдоа австријците за да ни покажат нас како се гради зграда. Алал да им е, и дај Боже да почнат масовен влез кај нас, како самите Граве, така и сите други подобни фирми. Инаку многу ми смета што Македонија = Скопје, но тоа е одделна тема.
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 12-Nov-2009 at 19:58
Originally posted by Andrej_LJ

Дојдоа австријците за да ни покажат нас како се гради зграда. Алал да им е, и дај Боже да почнат масовен влез кај нас, како самите Граве, така и сите други подобни фирми. Инаку многу ми смета што Македонија = Скопје, но тоа е одделна тема.


Тоа е малку кривица и на луѓето од другите градови. Во ред имаме по 1-2 активни членови од Прилеп, Куманово, Битола, Тетово, Гевгелија... Но каде се Охрид, Струга, Гостивар, Штип, Струмица, Велес... Од Скопје има многу активни членови и затоа преовладуваат информациите од тука.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 13-Nov-2009 at 01:25
Повеќе е крвица на раководсствата на другите градови, не на луѓето. Неможе лушето да ги обвидиниме пак . Еве Гевгелија, Струмица, Дојран, не се рачунаат. Каде е Охрид, со толку посетители до сега нема трговски, Битола, малтене у иста позиција како Гевгелија, па пак не ваља. Но на пример Прилеп иако не е некое погранично место, амам паметно раководство ќе одјде ли фирма да се отвори одма триста олеснувања даночни вакви онакви и затоа Од рпилеп до Кривогаштани се оформува индустриска зона.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 13-Nov-2009 at 01:42
Originally posted by lslcrew

Повеќе е крвица на раководсствата на другите градови, не на луѓето. Неможе лушето да ги обвидиниме пак . Еве Гевгелија, Струмица, Дојран, не се рачунаат. Каде е Охрид, со толку посетители до сега нема трговски, Битола, малтене у иста позиција како Гевгелија, па пак не ваља. Но на пример Прилеп иако не е некое погранично место, амам паметно раководство ќе одјде ли фирма да се отвори одма триста олеснувања даночни вакви онакви и затоа Од рпилеп до Кривогаштани се оформува индустриска зона.


Не ги критикував "тие луѓе" . Муабетот ми беше дека сигурно и на другите места се случува повеќе одошто мислиме, но штета што нема поактивни форумаши од сите делови на земјата да споделуваат информации. Всушност не е ни критика, повеќе апел/сугестија.


Edited by pbanks - 13-Nov-2009 at 01:42
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 03-Dec-2009 at 23:49
Back to Top
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 05-Dec-2009 at 16:23
Originally posted by Andrej_LJ

Дојдоа австријците за да ни покажат нас како се гради зграда. Алал да им е, и дај Боже да почнат масовен влез кај нас, како самите Граве, така и сите други подобни фирми. Инаку многу ми смета што Македонија = Скопје, но тоа е одделна тема.


Колку и да им се брза, сепак треба да се внимава на некои детали. Како на пример, прават фасада, а сеуште немаат поставено прозорци.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 28-Dec-2009 at 15:11
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 16-Jan-2010 at 12:59
Без поголеми возбудувања на ова градилиште

1

2

3

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.