build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Grawe

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 16-Jan-2010 at 14:43
Каква намена имаат другите два објекти кои се наоѓаат до Grawe?
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 348
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 22-Apr-2010 at 18:57
I use public toilets and I piss on the seat.
Back to Top
dacito View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Sep-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote dacito Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 22-Apr-2010 at 19:21
Не е лоша, убаво делува!
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 23-Apr-2010 at 09:39
зградичкава испадна бомбона. Да се градеа сите згради во СК вака брзо, сега 90% од проектите ќе беа завршени. Сега само се надевам дека и хортикултурно ќе се среди овој грд ќош меѓу Партизанска и Климент Охридски, но се зависи од брзината на изградбата на таа другата зграда на автобуската
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12108
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 29-Apr-2010 at 22:53
Originally posted by Мартин

Каква намена имаат другите два објекти кои се наоѓаат до Grawe?
Кој ќе ги знае, одамна стојат во таа фаза на изградба, не би се изненадил дури ни ако немаат чисти „хартии“


Туку еве еден апклоус апдејт од Граве Smile

1


2


3


4


5


6
Влез во подземниот гаражен простор


7

Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 29-Apr-2010 at 23:27
Незнам, за мене една зграда со стакло и ништо повеќе
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 29-Apr-2010 at 23:35
Се сложувам. Квалитетна но прилично досадна зграда. 
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 29-Apr-2010 at 23:56
Да напоменам дека не соодветствува со рендерот. Приметете ги белите детали од рендерот...
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12108
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 30-Apr-2010 at 00:00


Во право си. Не треба многу за битно да се смени впечатокот. Сепак можеби допрва ќе се постават такви детали и зградава ќе добие малку поинтересн и помалку монотон изглед (на линија сум со пбанкс и владимир).
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 30-Apr-2010 at 00:05
Originally posted by alexgizh

Да напоменам дека не соодветствува со рендерот. Приметете ги белите детали од рендерот...


Од таму веројатно и разочарувањето, иако рендерот не кажуваше премногу, не очекувавме аквариум.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 30-Apr-2010 at 01:18
Мене ми се допаѓа зградава. Културно, прибрано, средено, не нападно. Замислете што можевме да добиеме во строг центар ако се идеше на некое рефлектирачко стакло. Не е ништо посебно, не ни може да биде нешто посебно на таква мала локација, но сепак задоволува естетски принципи.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 30-Apr-2010 at 08:47
Јас уште би додал и дека без разлика на промашените детали од рендерот, зградава ќе биде видлива само од ул.Пиринска. Поради тоа, би рекол дека е ОК.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 30-Apr-2010 at 10:43
dosadna e i obicna. od edna strana sreka sto ne e nekoja kichovina ali od druga strana mozea malku da ja razigraat
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 30-Apr-2010 at 11:37
Ако остане на ова мојата оцека би била максимум 5.
Back to Top
joro123 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-Sep-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote joro123 Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 30-Apr-2010 at 13:36
Originally posted by pavche

Originally posted by pbanks


Колку за споредба еве што изгради Граве во Белград пред некоја година


and in Sofia currently under construction(7 800 m2, 14 fl., 65 cars underground parking):

That's the current situation :
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 30-Apr-2010 at 13:56
barem toj kubusot sto e ispaknat na agolot jas bi go napravil malku pointeresen, drugoto mi se sviga sto e pribrano i obicno...
Back to Top
5ARCH View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 04-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote 5ARCH Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 04-May-2010 at 08:37

Ке ги има "лисените" /белите вертикали од рендерот/. Се изработуваат. Ке бидат од  решеткасти ал. носачи, обложени со алукобонд од предна надворешна страна, а бочно затворени со млечно бел плексиглас. Внатре ке се уградат ленти од лед диоди по цела должина на лисената. Ке има интересен вечерен ефект...

Само уште неколку дена, и јас не сум стрплив /како проектант/ Ви кажувамSmile
Back to Top
5ARCH View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 04-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote 5ARCH Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 04-May-2010 at 08:39
Инаку поздрав до форумот и до сите форумџии, здраво е да се има вакви дискусии на едно место...
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12108
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 04-May-2010 at 08:45
Поздрав и до тебе 5ARCH

Повели сподели било какви интересни детали или било што за кое мислиш дека треба да се спомне во врска со објектот и изградбата  Smile
Back to Top
5ARCH View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 04-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote 5ARCH Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 04-May-2010 at 13:56
Eve edna mala ispravka: Zgradata na Grawe vo Belgrad ne ja gradese Grawe, tuku ja kupi i toa eden del od kompleksot samo. Cisto za informacija.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.