build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: [А2] Деве Баир - Ќафасан
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

[А2] Деве Баир - Ќафасан

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Online
Posts: 606
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 04-Jul-2020 at 20:49
Originally posted by Marxentric

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by Marxentric

Originally posted by WolfLeader

Ne e regionalniot pat ova , ova e magistralniot pat.. Na regionalniot seuste se raboti intenzivno , ali kako i da e mi se svigja obnovata i vaka treba da lici eden normalen pat.

На каков регионален се работи? Ова е моменталниот магистрален пат, дел од коридор 8, а се работи на експресниот. Не ги слушајте тутурутките политичари, тие само се сликаат таму напицкани во одела, истресуваат по некоја глупост на соц. мрежи и метла да ги нема, да не добијат боја многу од сонцето.


I jas taka go znaev kako sto prenese Dzole , taka e napisano sekade deka se raboti na regionalen pat , A ustvari ova e postoeckiot magistralen pat , a noviot ekspresen pat minuva na ovoj veke postoecki ili e na sosema nova trasa ?? Ne mi e toa jasno svarno

Нова траса посеверно од постоечкиот магистрален. Штом ќе се изгради експресниот фактички тој ќе стане дел од А2 или коридор 8, а овој на сликите ќе се преиначи во регионален и ќе му бапнат некоја ознака со 5-6 цифри.


Aha jasno mi e sega , znaci celosna nova trasa , sigurno i ne e vaka so volku krivini kako postoeckiot , ili istiot pravec go ima ?? Pa da togas veke postoeckiot ke si ostane kako regionalen ili pomosen...
Back to Top
Marxentric View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 27-Apr-2020
Location: Paionia
Online Status: Offline
Posts: 59
  Quote Marxentric Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 04-Jul-2020 at 23:23
Експресните имаат слични карактеристики како автопат, па така и кривините ќе бидат поблаги, за да може да се одвива сообраќајот без нагли кочења за да се фати кривина.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Online
Posts: 606
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 05-Jul-2020 at 13:19
Na toa i mislev , super togas
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.