build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Булевар Борис Трајковски (Првомајска)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар Борис Трајковски (Првомајска)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 222324
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #461 Posted: 30-Nov-2017 at 20:55
Гледајте го знакот во последната слика хаха. Немам коментар, FAIL
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 125
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #462 Posted: 21-May-2020 at 20:07
Да потсетиме само дека на Првомајска не е изведен во полн профил делот помеѓу Gulf бензинската и раскрницата со булевар Србија непосредно пред стариот влез за цементарница Усје. Ама затоа од кога се правеше тој дел пред 15тина години до денес, за среќа земјиштето е експропреирано и нема потреба повеќе перални и вулканизери да го узурпираат државното земјиште на кое треба да има 4та лента. Шилегов исправија глупоста што уште од времето Пенов/Трифун навака се провлекува.


Edited by user8642 - 21-May-2020 at 20:08
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1840
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #463 Posted: 21-May-2020 at 20:19
Го откупиле тој дел? Одлично.
Преклани отворија и себе-перална таму, ама физички има простор за една уште лента. За годинава е најавено проширување на последниот сегмент, се надевам ќе им текне и на ова, ако не ќе се потрудам да ги потсетам...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 222324

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.