build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

[Р-409] Маврово * - Дебар *

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 20-Jun-2016 at 19:39
Originally posted by kultuzin

Џоле сакав на едни пријатели од Германија да им го препорачам тој пат од Охрид, преку Струга, Дебар до Скопје, но малку бев скептичен поради квалитетот на коловозот. Од тоа што го гледам од твоите впечатоци. Патот е во добра кондиција и слободно може да се препорача. Или грешам?


Проблематичен е само делот Жировница-Дебар зашто е во очајна состојба. Другото си е во ред и баш е пријатно да возење со сето зеленило наоколу.

Edited by Џоле - 20-Jun-2016 at 19:39
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 21-Jun-2016 at 10:52
Токму поради зеленилото сакам да го препорачам. Но од друга страна не сакам да ги пуштам по некој катастрофален пат. Ако е само тој мал дел проблематичен тогаш ќе им препорачам. Ти благодарам за информациите.

Edited by kultuzin - 21-Jun-2016 at 10:53
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 18-Jul-2016 at 21:17
Останати се одвај стотина метри за асфалтирање пред знакот за добредојде во НП „Маврово“. Во меѓувреме поставуваат рабници и прават потпорни ѕидови на самиот пат. Сепак, поради височината на рабниците и самиот слој на асфалтот, можно е да следи и уште еден слој.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7069
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 29-Sep-2016 at 01:03
еве и ја да почастам по некоја фотка од новоасфалтираниот пат


Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 29-Sep-2016 at 09:33
Zosto nema stranicna bela linija? Zosto belite linii uste se bojat so BOJA kako za po Doma? Kolku i da e dobar patot ako ne e dobro obelezan e nezgoden za vozenje osobeno noke.

Edited by kultuzin - 29-Sep-2016 at 09:34
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 29-Sep-2016 at 22:55
Асфалтот е можеби добар но изведбата е очајна.Толку крпење слој асфалт врз слој не сум видел на ниеден патен правец.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7069
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 30-Sep-2016 at 02:22
Originally posted by kultuzin

Zosto nema stranicna bela linija? Zosto belite linii uste se bojat so BOJA kako za po Doma? Kolku i da e dobar patot ako ne e dobro obelezan e nezgoden za vozenje osobeno noke.
патот ноќе блешти (затоа што се е ново), затоа сакав и некој ноќна фотка да доловам, ама каде со телефон   
нема странични линии (што обавезно треба да ги има, за жал) ама целиот пат е добро обележан со столпчиња и знаци за остри кривини
е сега да помине некоја година, патов ќе падне во мрак
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 14-Dec-2016 at 18:22Edited by N23 - 14-Dec-2016 at 18:26
23ka.wordpress.com
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 29-Mar-2017 at 09:36
Преземено од ЅЅС...

Originally posted by gjoko-mkd;139189589

Реконструкцијата на регионалниот пат Бошков мост – Дебар:

https://www.facebook.com/misajlovskivlado/photos/pcb.1651607911812905/1651607358479627/?type=3
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 05-May-2017 at 09:01
Фотографииве се од седми април

https://www.facebook.com/EskavatoriShkup/?hc_ref=PAGES_TIMELINE
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 23-May-2017 at 16:11
Од фејсбук (Гоце Љубиновски)За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1850
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 14-Mar-2018 at 22:40
Патот на одредени делници е одличен, но голем дел е во доста лоша состојба. Бев минатата недела до Скудриње и на голем дел се обидував да бидам добар во сламом и велеслалом за да не ги оставам амортизерите некаде ,но тоа е скоро невозможно особено од Маврови Анови до исклучувањето за Жировница.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.187 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.