build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Соравиа центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 13>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
13 [20.63%]
5 [7.94%]
22 [34.92%]
10 [15.87%]
2 [3.17%]
1 [1.59%]
0 [0.00%]
2 [3.17%]
1 [1.59%]
7 [11.11%]
You can not vote in this poll
Total votes: 63   Average: 7.19

Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2666
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Соравиа центар
    Posted: 29-Sep-2015 at 21:17
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Aug-2013 at 13:22
За сè има вторпат
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 13
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Feb-2012 at 00:31
лол, сум ја промашил темата. Bash тебаше тука да пишам: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=123&PN=3
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 12-Feb-2012 at 00:40


Велиш за уличката што е влез во гаражата под ГТЦ?  BTW на почетокот се најавуваше дека во Соравиа Центар ќе има подземен паркинг со пристоен капацитет, меѓутоа не ми текнува да сум забележал нешто што би изгледало како влез во некој таков простор, дали сум пропуштил нешто?


Edited by Cloverstack - 12-Feb-2012 at 00:40
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 13
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 11-Feb-2012 at 00:15
ме интересира дали се планира и санирање на патот кој води до Соравиа? бидејќи зимно време за надоле е ужас, се лизга неверојатно и при нормален мразм, а не па со снегов!
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 11-Dec-2010 at 13:34
http://www.youtube.com/watch?v=UkfppesUke8

Спотов е очигледно сниман на врвот на Соравија. Многу добар поглед.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-May-2010 at 17:06
Соравиа во изградба. На 3:01, 3:59 и 4:06.

Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 21-Jun-2009 at 18:12
Originally posted by zabegan

кога веќе ја разбуди кловер темава, сте ја приметиле ли рекламата што виси на соравиа од пред некое време Crazyинаку, за сликата на кловер, камо да беше секоја вечер вака осветлено Smile


Навистина ужасно, ај да беше убаво спакувана реклама, ама она платното што виси на Соравија ми личи на оние што ги покриваат карабините при изградба на некој објект.

И да, камо да изгледаше вака секоја вечер, ама ете...

Што се однесува до внатрешноста на објектот, во последно време е за нијанса подобро, барем нема валканици по сите страни како на почетокот, а и полека се пополнуваат дуќаните.

Накратко кажано, уште рекламата да ја тргнат и ќе биде одлично.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Jun-2009 at 16:16
Originally posted by zabegan

кога веќе ја разбуди кловер темава, сте ја приметиле ли рекламата што виси на соравиа од пред некое време Crazy


Уу тежок промашај. Се надевам ќе се најде некој одговорен за тоа и веднаш ќе ја отстрани.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7823
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 21-Jun-2009 at 16:02
кога веќе ја разбуди кловер темава, сте ја приметиле ли рекламата што виси на соравиа од пред некое време Crazy
инаку, за сликата на кловер, камо да беше секоја вечер вака осветлено Smile
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 20-Jun-2009 at 23:22
Налетав на една убава фотка од отварањето:

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7823
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 02-May-2009 at 18:37
Срџан, фала за убавите фотки Thumbs%20Up

Back to Top
Srdjan Adamovic View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 29-Apr-2009
Location: Kragujevac
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Srdjan Adamovic Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 02-May-2009 at 07:44

Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 01-May-2009 at 10:55
Lična zgrada, mi se dopagja.
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 24-Apr-2009 at 13:14
Originally posted by Cloverstack

Originally posted by xnx

najveke e nervira koga nekoj saka da postine lak, a nema pari da stavi kruzni stakla, pa go izveduva so segmenti.
Забелешката генерално е на место, но не мора да значи дека изведба со рамни стакла не може да биде смислен архитектонски израз кој не е мотивиран од желба за штедење.

tocno, megutoa obicno koga se znae predhodno deka ke se stedi na toa, se izbegnuvaat kruzni formi so mal radius. no, vo ovoj slucaj, ne e tolku strashno, bidejki segmentite se mali i ne udiraat vo oci
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 23-Apr-2009 at 20:53
Originally posted by Dragan

e sto sega izgradena e zgradava ako e nekoj neka mi kaze sto namena ke ima???/


толку ли е тешко 2-3 страни поназад да се ѕирне Ohno

Како што гледаш, објектов се наоѓа во секцијата „Деловни објекти“, Значи деловен центар (канцеларии) со 3 ката шопинг центар.


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1170
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 23-Apr-2009 at 20:03
e sto sega izgradena e zgradava ako e nekoj neka mi kaze sto namena ke ima???/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 23-Apr-2009 at 19:51
Originally posted by xnx

najveke e nervira koga nekoj saka da postine lak, a nema pari da stavi kruzni stakla, pa go izveduva so segmenti.
Забелешката генерално е на место, но не мора да значи дека изведба со рамни стакла не може да биде смислен архитектонски израз кој не е мотивиран од желба за штедење.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 23-Apr-2009 at 14:36
mene ne mi se dopaga bojata na stakloto, isto i cilindicnite formi, koi se segmentno izvedeni. najveke e nervira koga nekoj saka da postine lak, a nema pari da stavi kruzni stakla, pa go izveduva so segmenti.
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 27-Jan-2009 at 19:22


оваа слика ја заприметив постирана во извадок од весник поставена на некоја од претходните страни.
овде стварно изгледа прекрасно и грандиозно, освен таму некаде при врвот каде има слабо осветлување...

а, еднаш кога ја видов зградата навечер не изгледаше баш вака.

Edited by maestro - 27-Jan-2009 at 19:22
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 13>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.