build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Соравиа центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 13>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
13 [20.63%]
5 [7.94%]
22 [34.92%]
10 [15.87%]
2 [3.17%]
1 [1.59%]
0 [0.00%]
2 [3.17%]
1 [1.59%]
7 [11.11%]
You can not vote in this poll
Total votes: 63   Average: 7.19

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7346
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 04-Oct-2008 at 23:14
а дозволено е да се излезе на покривот?
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 05-Oct-2008 at 00:17
Originally posted by zabegan

а дозволено е да се излезе на покривот?


појма неам ескалаторите завршуваа со завршетокот на трговскиот дел за натаму не знам. не верувам дека е дозволено
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 06-Oct-2008 at 23:03
Ова е првата сесија со мојот нов апарат Cheers

Соравиа центар
Soravia Center


Екстериер и околина

Exterior and surroundings

1.
 

2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.15.Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 06-Oct-2008 at 23:07

Соравиа центар
Soravia Center


Ентериер
Interior

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 06-Oct-2008 at 23:11
Топ фотки, а и апаратот очигледно е „на нивоу“ Thumbs%20Up

Дури и подобро ми изгледа на твоиве фотки него у живо што поминав набрзинка некни  Big%20smile
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 06-Oct-2008 at 23:13
Ау Ла Линеа какво освежување Applause

Одлична сесија. Неможам да кажам дека сум разочаран од внатрешноста. Можеби Mr. Edmund имал поголеми очекување но јас очекував нешто во овие рамки. Организацијата на просторот до некаде ме потсеќа на City Gallery. Материјалите и не ми изгледаат толку лоши, далеку од тоа дека се луксузни но се сосема на место. Мислам дека продажниот дел на Соравиа не ни претендира да биде ултра луксузен така да сум горе доле задоволен со изведбата и само ми се потврдува 8цата која му ја дадов на објектов.

Ла Линеа какви се впечатоците од терен сепак друго е кога се гледа на слики?
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 06-Oct-2008 at 23:18
Внатрешноста е разочарувачка. Низ просторот е многу тешко да се ориентираш, зошто не ми текнува дека видов знак на кој кат се наоѓам, патокази за Wc и лифотви. Таваните се премногу ниски и ходниците се тесни така да имате некакво клаустрофобично чувство додека се движите низ местово. Кога ќе влезете, пробајте приметете дали има нешто необично кај поставеноста на ескалаторите - мене нешто дефинитвно не ми штимаше , ама премногу бев зафатен со сликање за да мислам.

Не можам моментално да објаснувам многу, мислам дека сите треба да поминете овде за да видете како е.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Plugger View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 15-Sep-2008
Online Status: Offline
Posts: 378
  Quote Plugger Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 07-Oct-2008 at 00:04
Не можам моментално да објаснувам многу, мислам дека сите треба да поминете овде за да видете како е.


A za tie sto ne mozhat da go vidat?
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 07-Oct-2008 at 00:09
Затоа се сликите Smile

P.S. навистина не пропуштате многу, но за да ме сфатите што мислам кога викам лошо организирано и клаустрофобично, ќе мора да одите и да видите сами. Можеби ќе имате различно мислење

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Plugger View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 15-Sep-2008
Online Status: Offline
Posts: 378
  Quote Plugger Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 07-Oct-2008 at 00:14

Ne be chim taka kazhuvash ti veruvam. Ete i sliki pokazha, kako sto vikaat edna slika vredi iljadu zbora.


Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 07-Oct-2008 at 00:30
Супер фотки Ла Линеа  Applause
 
Што ти значело добар апарат и лош овај добар фотограф Wink 
 
П.С Толку се добри сликиве што почнувам да се премислувам околу 7-та
 
Оваа е најдобра  Cheers
 
 
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 07-Oct-2008 at 09:06
i


Edited by theone - 24-Aug-2012 at 00:22
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 07-Oct-2008 at 11:38
Супер фотки

Иначе, сега ми текна на вториот спрат има прозори каде рамките не се обоени и изгледаат ужасно грозно
А најмногу од се ме нервираат ескалаторите како се поставени.

Да, и ходниците не се чисти баш, ама се надевам со тек на време ќе се уредува се подобро и подобро, зошто нема ни една недела од отворањето
Back to Top
Cibi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 167
  Quote Cibi Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 09-Oct-2008 at 09:54
Супер фотки La linea. Одлично си го фатил секој агол од новиот трговски центар Соравиа.Соравиа е одлично поврзан со ГТЦ,делот кај што е АМЦ порано беше руиниран а тоа е дел кој што припаѓа на ГТЦ сеа тој е одлично среден и поврзан со Соравиа.Прошетав неколку пати забележав дека некои дуќани се сеуште неотворени но кај и да е ќе се отворат.Канцелариите мислам дека се во фаза на завршно средување.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 09-Oct-2008 at 16:26
Мило ми е што ви се допаднаа сликите, само чудно ми е како никој од вас не примети дека сосема заборавив да го сликам задниот дел на зградата, што е инаку многу интересен дел, сличен на предниот дел. Не знам како можев да пропуштам, но ако помунвам таму во брзо време, ќе ја поправам грешката. 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3881
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 09-Oct-2008 at 18:46
bravo la linea  najdobri fotki dosegaApplauseApplause
Back to Top
Cibi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 167
  Quote Cibi Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 10-Oct-2008 at 08:36
aj ako pominuvas ako ne ti e maka slikaj nesto i od tamu.
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 10-Oct-2008 at 09:23
задниот дел не ми е нешто посебен ама пошто за заден дел си е супер
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 16-Oct-2008 at 14:35
Конечно имав прилика да отидам во Соравија, па оформив мислење и гласав 7 за објектот. Значи како што кажаа претходно неколку форумаши, 10 па и 9ка би давал на нешто ептен грандиозно за Скопје (можеби стадионот или тунел под Кале или Плоштад). Бев спремен за 8ца, а објектот од надвор дефинитивно би ја заслужил да не беше конфузниот ентериер, кој не личи ни на шопинг центар ни на некаква хибридно-Деловно-трговкси објект. Значи поради конфузниот ентериер (барем во шопинг делот) дадов 7ца.
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #200 Posted: 16-Oct-2008 at 16:44
Топ Слики, Лл

Внатрешноста на трговскиот дел на Соравиа не ми се свиѓа баш, како што е кажано пред ова, многу клострофобично ми изгледа, ме потцетува на продавниците низ подземните станици. Но сепак мислам има фора да се среди поарно, па можда и ќе сторат тоа.


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 13>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.