build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Соравиа центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 111213
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
13 [20.63%]
5 [7.94%]
22 [34.92%]
10 [15.87%]
2 [3.17%]
1 [1.59%]
0 [0.00%]
2 [3.17%]
1 [1.59%]
7 [11.11%]
You can not vote in this poll
Total votes: 63   Average: 7.19

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 21-Jun-2009 at 16:16
Originally posted by zabegan

кога веќе ја разбуди кловер темава, сте ја приметиле ли рекламата што виси на соравиа од пред некое време Crazy


Уу тежок промашај. Се надевам ќе се најде некој одговорен за тоа и веднаш ќе ја отстрани.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 21-Jun-2009 at 18:12
Originally posted by zabegan

кога веќе ја разбуди кловер темава, сте ја приметиле ли рекламата што виси на соравиа од пред некое време Crazyинаку, за сликата на кловер, камо да беше секоја вечер вака осветлено Smile


Навистина ужасно, ај да беше убаво спакувана реклама, ама она платното што виси на Соравија ми личи на оние што ги покриваат карабините при изградба на некој објект.

И да, камо да изгледаше вака секоја вечер, ама ете...

Што се однесува до внатрешноста на објектот, во последно време е за нијанса подобро, барем нема валканици по сите страни како на почетокот, а и полека се пополнуваат дуќаните.

Накратко кажано, уште рекламата да ја тргнат и ќе биде одлично.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 19-May-2010 at 17:06
Соравиа во изградба. На 3:01, 3:59 и 4:06.

Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 11-Dec-2010 at 13:34
http://www.youtube.com/watch?v=UkfppesUke8

Спотов е очигледно сниман на врвот на Соравија. Многу добар поглед.
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 13
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 11-Feb-2012 at 00:15
ме интересира дали се планира и санирање на патот кој води до Соравиа? бидејќи зимно време за надоле е ужас, се лизга неверојатно и при нормален мразм, а не па со снегов!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 12-Feb-2012 at 00:40


Велиш за уличката што е влез во гаражата под ГТЦ?  BTW на почетокот се најавуваше дека во Соравиа Центар ќе има подземен паркинг со пристоен капацитет, меѓутоа не ми текнува да сум забележал нешто што би изгледало како влез во некој таков простор, дали сум пропуштил нешто?


Edited by Cloverstack - 12-Feb-2012 at 00:40
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 13
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 13-Feb-2012 at 00:31
лол, сум ја промашил темата. Bash тебаше тука да пишам: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=123&PN=3
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14144
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 28-Aug-2013 at 13:22
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 29-Sep-2015 at 21:17
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 111213

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.