build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Конкурси

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1364
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-May-2014 at 11:00
Дечки, се организира нов конкурс за фотографија, сличен на тој од есеноска за кој исто така пишував. Овој пат конкурсот е со назив „Вики ја сака Земјата“. Може да учествува секој со фотографии од заштитените подрачја во Македонија, како национални паркови, резервати, споменици на природата и слично. Целосниот список на заштитени подрачја можете да го видите на официјалната страница, на која исто така ќе ги најдете и другите информации, како и големината на наградите.

Пред било што да направите, најдобро е да го погледнете официјалното видео, кое ги објаснува чекорите кои треба да ги направите за да учествувате во натпреварот.

Натпреварот има за цел зголемување на фотографии кои би биле под слободна лиценца за одредени места во Македонија. Воедно овој натпревар е дел од меѓународниот кој се спроведува во десетици земји, па така дел од фотографиите ќе се борат и во меѓународни рамки.

Покрај официјалната страница, функционира и страница на Facebook под името „Вики ја сака Земјата“.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.