build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автосалони

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Автосалони
    Posted: 19-Oct-2007 at 22:22
Посебна нишка:

- МИДА (Форд, Волво...)Edited by Cloverstack - 14-Sep-2009 at 20:25
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Nov-2007 at 14:14
Update za noviot salon na BMW

1


2
1

3


4


5


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 01-Feb-2008 at 16:00
Прилично разочарувачки од страна на BMW. На сликава изгледа дури и подобро


Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Feb-2008 at 16:09
Автосалоните се секогаш празник за очи, како што е оној на Мakautostar. Пробав да го земам од ДСЦ дизајн, ама не ги чита сликите, имаат некоја грешка. Ако има некој нека апдејтува, ако не кажете кога можам да сликнам Wink
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 01-Feb-2008 at 16:16
Салонот на Цитроен , изграден 2001.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Feb-2008 at 16:29
Ја го иам МакАутостар, ама мислев нишкава ќе ја користиме за нови автосалони, или?
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Feb-2008 at 16:37
mene mi se dopaga sto poveke prestavnici izgradile objekti tokmu vo edna ulica kako sto e momin potok ,od pocetok pa se do kraj ima takvi prodazni saloni , kade sto e retko nekade da gi gledas site na isto mesto  
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 01-Feb-2008 at 16:41
Originally posted by mitatos

mene mi se dopaga sto poveke prestavnici izgradile objekti tokmu vo edna ulica kako sto e momin potok ,od pocetok pa se do kraj ima takvi prodazni saloni , kade sto e retko nekade da gi gledas site na isto mesto  
да тоа е одлична работа, и тој дел е среден. Го очекуваме во скоро време и новиот салон на BMW
NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 01-Feb-2008 at 16:59
da super proekt e i salonot na BMW , se vklopuvaat site tuka, baska toj prostor mnogu brzo se razviva , ubavo ke bese i ambasadite da gi imavme vaka na edno mesto naredeni kako sto e primer vo  nekoi drugi drzavi  
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 01-Feb-2008 at 17:40
Салонов на БМВ излгеда како некој магацин Wallbash. Што се случи со убавите стаклени автосалони?? Ohno
Back to Top
MKballer View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Nov-2007
Location: Detroit
Online Status: Offline
Posts: 93
  Quote MKballer Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 01-Feb-2008 at 20:38
salonot na BMW e moderno.  i vo amerika salonite na bmw gi pravat bez staklo.  jac mislam vakvi saloni se podobri nego tija od citroen i ford.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 02-Feb-2008 at 01:32
Cirtoen izgledase super koga se otvori, vekje poleka zastaruva. Najdosadna e zgradata na Toyota sprema mene no nemam slika da postiram. Ford mi e omilen od onie sto gi nabroja ti, t.e. kje mi bide omilen koga kje se kompletira celiot proekt. 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 16-Mar-2008 at 12:35
Еве го проектот за Хонда. Ќе се гради на Илинденска, не сум сигурен точно каде но мислам дека ќе биде до бензинската пумпа. Можеби оној простор за кој скоро шпекулиравме зошто е околчен е токму тој Dunno

Проектот е Thumbs%20Up

1

2

Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Mar-2008 at 13:08
Previous Многу интересен проект, баш би сакал да го изградат на местото каде што викаш. Пишува ли кога ќе почне да се гради?

Дали е ова првиот салон на Хонда? Никогаш претходно немам видено друг
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 16-Mar-2008 at 13:34


Макпетрол ги дила(ше). Салонот е во зградата на М.Х.Јасмин
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 16-Mar-2008 at 14:39
Originally posted by La Linea

Previous Многу интересен проект, баш би сакал да го изградат на местото каде што викаш. Пишува ли кога ќе почне да се гради? 


Немам инфо кога ќе почне да се гради. Локацијата е сигурно Илинденска, само не сум сигурен за точната адреса
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 17-Mar-2008 at 02:42
Dobar avtosalon, neznam zosto ama u profil  me potseka na salata boris trajkovski.
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 06-May-2008 at 09:47
Od www.dscdesign.com.mk
 
Објект: Административен објект” NISAN GALERIJA”
Локација: Индустриска зона Визбегово,Skopje
Површина: 1700 m2
Година на проектирање: 2005


 
Објект:Деловен објект ”AUTOMAKEDONIJA” AD
Локација : ул. XVI Македонска бригада -Скопје
Површина : 1200 m2
Година на проектирање: 2005
Година на изведба: 2006
 
 
 
Објект: Ентериер на деловен објект”MAKAUTOSTAR” AD
Локација: ул. Индустриска бр.2 -Скопје
Површина: 1700 m2
Година на проектирање: 2004
Година на изведба: 2004-5

 
 
 
 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 20-Jun-2008 at 20:56
Еве една лоша фотка за жал од новиот BMW салон. Работата е при крај. Од лева страна изградиле посебно објектче за Mini. Изгледа симпатично. Од десна страна (помеѓу Цитроен и BMW) исто се гради нешто но незнам дали е дел од BMW комплексот или нешто друго.


Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 11-Jul-2008 at 08:53
Овој кајшто е направен само потпорниот ѕид, ќе биде на цитроен.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.