build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автосалони

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 11-Jul-2008 at 09:10


супер фотки Thumbs%20Up. Чекај цитроен немаат свој салон веќе? Штета само што не си го фатил малото објектче за Mini (од страната на Тојота)
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 11-Jul-2008 at 09:11
Абе не ги сликав јас, овие ги сликаше мој другар што работи тамо на испитување на земјиште. Така ми кажа дека ова ќе било цитроен, а може и јас не сум го разбрал.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7446
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 12-Jul-2008 at 12:08
многу некако затворено ми делува како да е, обично салониве се со стакло отворени
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Jul-2008 at 12:22


Да BMW салонот е доста чуден мислам дека можеа подобро.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 12-Jul-2008 at 16:00
Не е тоа салон, фабрика BMW е! Wink
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Jul-2008 at 19:37
Еве неколку фотки и од мене сосе објектчето за Mini за кое зборував

1

2

3

Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 21-Jul-2008 at 17:30
Еве неколку фотки од Автосалонот на Сеат во Скопје. Проектот е на Ателје Ајвар.Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 21-Jul-2008 at 23:28

Кај нас обично рендерот и реалноста се две различни работи али овде е супер.

Морам да кажам дека автосалоните се доста добри, повеќето фирми имаат инвестирано во нови модерни салони и покрај релативно малата продажба  Cheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 23-Sep-2008 at 11:06
Маккар денес ги отвара новите BMW и MINI центри
 
Маккар, генералниот застапник за возилата на BMW и MINI во Македонија, денес ќе ги отвори новите BMW и MINI центри во Скопје. Како што најавија од компанијата, новите простории ќе бидат најексклузивни и најсовремени центри за автомобили во Македонија.
На промоцијата која ќе се одржи денес, свое обраќање ќе имаат генералниот управител на Маккар, Мирослав Вранешевиќ, сопственикот на Маккар, Александрос Маниатопулос, како и Кај Зиглер, потпретседател на пазарите на увозници од BMW Групацијата.


http://www.total.com.mk/ShowNewsAdv.aspx?ItemID=12529&mid=303&tabId=1&tabindex=1
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 19-Oct-2008 at 15:36
Овие автосалони во кисела вода ги реновираа скоро. Па еве да ги евидентираме и нив.
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 23-Nov-2008 at 12:05
Превземено од автоплус.цом.мк
 
 
"БМВ" и "Мини" во нови простории
 
Лоциран на улица "Скупи", новиот центар ја надополнува сликата на улицата на која веќе постојат повеќе продажни салони.
На вкупна површина од 5.500 м2, новиот центар вклучува изложбен салон на две нивоа и модерен сервисен центар. Вкупната инвестиција изнесува 7 милиони евра, од што 6 милиони се вложени во изградба и опремување на објектот. Изградбата на новиот центар следуваше како логичен тек на работите, бидејќи "Маккар" последниве години белезе постојан пораст на продажбата на нови возила, кој изнесува во просек 53 отсто. Само лани тој пораст е над 30 отсто во однос на претходната година.
Сега целта е не само да се продаде возило со знакот на "БМВ" или "Мини" туку и клиентот да добие подеднакво квалитетна услуга исто како и оние купувачи во другите земји од Европа. Времето на чекање во сервис ќе се скрати повеќекратно поради повеќето работни места, а истовремено има и најсовремен лимарско-фарбарски оддел.
"Маккар" постои од 1996 година како партнер на "БМВ" Групацијата и ексклузивен импортер за возилата на "БМВ" во Македонија.
 
 
 
 
 
 
 
Volkswagen ја освојува Струмица
Новиот дилер на Volkswagen, Ab Auto Струмица, располага со професионален тим на продажба, но сега за сега  без технички опремен сервис. Отворањето на уште еден изложбено продажен салон во Струмица, покрај веќе постоечките во Скопје, Демир Капија, Битола, Охрид и Тетово е само уште една потврда дека брендот Volkswagen оди во чекор со времето и потребите на современиот човек.
Зад одличните резултати и високиот стандард на Volkswagen во Македонија стои големото семејство на Porsche Holding и неговата филијала, импортерот Порше Македонија, која работејќи по строго утврдени правила успеа да наметне нови, повисоки стандарди, воедно и го зголемува дилерството на Volkswagen во Македонија.
Инаку, изминатиов викенд од Ab Auto, Струмица,, бeше организирано и тест возење пред салонот  на Ab Auto во Струмица, каде што посетителите имаа можност да ги пробаат моделите на возилата на Volkswagen, притоа заинтересираноста за моделите беше огромна.
 
 
 
МакАутоСтар со нов салон во Тетово
Претходно беше отворен салон и во Струмица. Компанијата е една од ретките што отвора салони што се нејзина сопственост, а не бара дилери низ градовите.Со овој салон МакАутоСтар ја прошири својата продажна мрежа и во западниот дел на Македонија, каде интересот за германските производители, а послебно за брендот Мерцедес-Бенц“ е видливо забележителна. Салонот се наоѓа на излезот од Тетово, ул. Илинденска бб. и е со површина од 520м2  Уреден е според корпоративните стандарди на Мерцедес-Бенц“, Мицубиши“ и „Крајслер“.

Со отворањето на трите салони низ Македонија компанијата сака да го зголеми пазарниот удел во продажбата на нови возила, што е евидентно зголемен последниве години.

 
 
 
 
 
"Фолксваген" со нов центар во Тетово
Изграден според највисоките стандарди на "Фолксваген", Тетово доби нов продажно - сервисен центар, што е дел од семејството на "Порше Македонија". Новиот дилер на "Фолксваген" е "Центрум Цо."
Центарот се наоѓа на самиот влез на Тетово, кога се доаѓа од правецот на Скопје, и наликува на сите дилерски салони на "Фолксваген" изграден според најстрогите германски стандарди.
Новиот "Фолксваген" продажно - сервисен центар, "Центрум Цо". располага со сите услуги, почнувајќи од професионалниот тим во продажбата, се до најсовремено технички опремен сервис, вклучувајќи и каросериски услуги.
 
 
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 24-Nov-2008 at 00:04
ubavo si razbral citroen treba da bide,barem taka i jas sum izvesten,samo neznam dali ke bide salon za citroen ili nesto drugo.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 15-Mar-2009 at 16:48
Помеѓу МАККАР и Цитроен никнува уште еден објект веројатно автосалон.Салонот на Хонда е при крај. За жал нема врска со оној рендер кој го имавме Ohno


Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 15-Mar-2009 at 18:14
Сите се за се застапници !!??

Skoda & PorscheVolkswagenAudi & Porsche

Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9100
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 02-Jun-2009 at 13:35
Хонда е пред отварањеBack to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12182
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 02-Jun-2009 at 18:52
Хонда ми делува многу симпатично и покрај крајната едноставност.

Штета што не си фатил некој поширок кадар да се добие впечаток и за тоа како легнала со обновената пумпа и салата Борис Трајковски.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 09-Jun-2009 at 03:32
Мак-Кар Скопје...

www.kristino.com.mk
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 21-Jun-2009 at 10:24
Aвтосалонот на Пеже во Гевгелија


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [800x600].

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 21-Jun-2009 at 10:29
Раисинлоаф ќе може ли и координати од Google Earth да пишеш?!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 09-Jul-2009 at 13:25
Тука (41°58'3.14"N 21°28'10.24"E) се гради нов салон за автомобили. Сега е ископан теренот, само што се почнува со градење. По се изгледа треба да биде на KIA ама не сум сигурен.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.