build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автосалони

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 733
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 24-Jun-2015 at 09:44
Ја запустиле непотребно
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 24-Jun-2015 at 09:49
Апсолутно се согласувам. Првичната зграда имаше далеку посовремен и пофутуристички изглед од ова ново решение.

Originally posted by Џоле

Ако се сеќавате на оваа зграда што се наоѓа на ул. Перо Наков:

DSC05621 by george k. 1981, on Flickr

DSC05618 by george k. 1981, on Flickr

Сега изгледа вака, и ќе биде автосалон (видов некои коли внатре кога поминував):

DSC09111 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 88
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 16-Sep-2015 at 21:29
Novootvoren salon..
http://www.carclub.mk/2015/09/10/oficijalno-premium-auto-zentrum-e-nov-importer-na-jaguar-i-land-rover-vo-makedonija/Edited by carver91 - 16-Sep-2015 at 21:31
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7368
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 17-Sep-2015 at 01:34
ау, пошто слабо наминував летово на форумов, прв пат гледам што му направиле на објектот горе во постот на Џоле... значи мора се што е убаво во градов да се упропасти
не гледам апсолутно никаква причина за промената, освен тоа гездиве на објектот нешто да се скарале со архитектот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 17-Sep-2015 at 11:25
ne ne ne.... ova ne e mozno.... kakvi debili boze....
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 12-Jun-2016 at 15:31
На Јадранска магистрала, поново е ова. Сликата е со лош квалитет зашто е фотографирана во движење.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 25-Sep-2016 at 17:39
На ул. Скупи, некаде спроти мостот Газела во Карпош...

Skopje / Скопје by george k. 1981, on Flickr

Skopje / Скопје by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 10-Feb-2019 at 14:56


локација

https://www.google.mk/maps/@42.0252695,21.4301094,3a,75y,16.83h,91.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sayTdBagfnNPGRTlOO0xWzQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 14-Apr-2019 at 19:53
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 24-May-2019 at 15:29
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 29-Jun-2019 at 15:54
Новиот салон на Volvo донесува дел од Шведска во Скопје
https://automedia.mk/objavi/volvo-nov-salon-skopje-premiumags/

Edited by Џоле - 29-Jun-2019 at 15:55
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 15-Jul-2019 at 07:09
Од фбBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.