build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Палата Млин Балкан

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 26-Mar-2011 at 19:54

Значи сеуште иам добра меморија.
Back to Top
Observer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2010
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Observer Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 26-Mar-2011 at 20:43
А јас лесен сон :-)
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 27-Mar-2011 at 15:01
Фала богу нека се гради. Подобро тоа отколку да останеше дупка така уште 100 години
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 16-Apr-2011 at 18:46
Денес се градеше на големо. Она што заприметив е дека на камионите пишуваше импексел, а тоа е истата фирма која сеуште ја нема доградено катната кај Универзална. Малце чудно ми е они оваа да ја доизградат, а таа не. Ама кај нас со градежниве фирми и нивните газди се е можно.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 16-Apr-2011 at 18:59


Инвеститорот тука дефинитивно не е Импексел, може да се појавува како изведувач.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 16-Apr-2011 at 20:15
Епа можеби, затоа што сигурен сум дека на камионите пишуваше Импексел, па тоа ме збуни.
Back to Top
ObserverMK View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15-Jun-2011
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote ObserverMK Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 17-Jun-2011 at 20:58
Вчера ја удираа плочата од прв спрат од 6 попладне до 3 сабајле, го претераа :-)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 08-Oct-2011 at 16:14
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 430
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 11-Oct-2011 at 21:18
Izveduvacot e Impeksel no investitorot e sopstvenikot na Hotelceto Kanet vo Park. Dodeka pak na katnata garaza pozadi univerzalna e investitor Inpeksel.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 07-Dec-2011 at 12:11

Без коментар. Палата Млин Балкан.

1.

2.

Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 07-Dec-2011 at 12:49
Previous

Applause
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7766
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 08-Dec-2011 at 17:07
Previous
зашто бе, може ќе му стават тимпанон, да биде во тон со Ск2014 Big%20smile
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 30-Jul-2012 at 17:33
Овој објект е одамна завршен. Доле веќе функционира ВЕРО, а верувам дека и катната гаража си работи. Му ставам штик.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 31-Jul-2012 at 17:16
А има ли некоја слика да видиме како изгледа од надвор и внатре(гаражата)???
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 430
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 01-Aug-2012 at 10:46
Palatata ??
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 02-Aug-2012 at 10:13
да де слики да видиме како изгледа. ја знам само сликата од отворањето на Веро. без никаква фасада однадвор а внатре немам поента како изгледа
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 07-Aug-2012 at 18:22
Никако да проработи оваа катна гаража, навистина не разбирам зошто. Вака навидум се е завршено, веро работи со месеци, а влезот на паркингот е заграден...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7766
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 10-Aug-2012 at 20:39
Originally posted by Djole88

А има ли некоја слика да видиме како изгледа од надвор и внатре(гаражата)???
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: New York
Online Status: Offline
Posts: 830
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 11-Aug-2012 at 00:49
What the hell were they thinking of when they've put this kind of roof on a multi-storey car park?

Сериозно знае некој да ми каже што треба да „изиграва“ поткровјето на овој објект....од она што го имам видено во мојов скромен живот прво нешто што правиш кога градиш катна гаража е да не ставаш покрив туку ја користиш најгорната плоча како дополнително ниво за паркирање возила.


Edited by mirakuliks - 11-Aug-2012 at 00:53
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 11-Aug-2012 at 12:36


Веројатно има некаков „деловен простор“ таму.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.143 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.