build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Палата Млин Балкан

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 11-Aug-2012 at 12:51
Веројатно покривот е имитација за "палатата". Покривот и не е толку ужасен ако во предвид се земе тотално утнатата локација и скормниот пристап до катнава и благоречено лошиот и мал влез во истата.
23ka.wordpress.com
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1656
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 11-Aug-2012 at 22:24
Може нелегална доградба наменета за деловен простор, па од таа причина никако д ане профункционира паркингот. Нема логика тоа воопшто да се изгради.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 401
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 12-Aug-2012 at 10:31
Skoro site ovie "katni garazi" se napraveni za prvo vreme samo zaradi delovniot objekt dolu na prizemje, toa nad nego e garaza=karabina.
Kako karabina taka ke stoi se dodeka ne se iznajde nacin da se kupi nekoj koj ke kaze deka ne e ubavo taka da zjapaat ili pak deka ne se rentabilni taka,pa daj da... ili prestavuuvat sobiraliste na zavisnicite ... Pa taka "kupeniot" ni  spasitel ke ne spasi od site tie losi raboti :-) i ke bidnat delovni so ubavi fasadi...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1656
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 22-Sep-2012 at 08:30
Конечно катнава гаража проработе

Отворена тивко без било какви медиумски пропаганди/реклами, всушност како што пишуваше на вратата на Верото кое се наоѓа во истиот објкет гаражата е отворена од пред 1 месец и е бесплатна за користење.

Ќе гледам да влезам внатре со автомобил па ќе пишам како изгледа
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 29-Sep-2012 at 14:57
Originally posted by alexsend

гаражата е отворена од пред 1 месец и е бесплатна за користење

Бесплатна е дури и без сметка од супермаркетот??    Eeek2

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1656
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 29-Sep-2012 at 18:49
Не сум тестирал но така пишува на влезната врата, не е назначено...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1656
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 07-Oct-2012 at 11:14
Дали имаме информации за тоа колку изнесувала инвестицијата за овој објект?
Најдов податок дека има капацитет за 58 возила што изгледа некако несериозно.
И дали некој може да потврди дека се работи за паркирање на 3 или 4 надземни нивоа?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1656
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 23-Jul-2013 at 09:49
Вчера за првпат се паркирав во оваа катна гаража. Иако беше работно време бев само второ возило во истата. Моментално работи само подземното ниво за паркирање во кое има капацитет за десетина возила. Со сметка од Веро паркирањето е бесплатно.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 20-Sep-2013 at 15:04
Пред десетина дена оваа катна гаража беше затворена. имаше ставено дрвена „барикада“ на влезот без никакво објаснување. Како и да е, неколку пати имам приметено дека живо пиле не паркира и зјае празна гаражава. Давам максимум до пролет да најдат начин за разработување или ќе имаме некоја пренамена во деловно/комерцијален простор. трето нема
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 20-Sep-2013 at 19:29
Имам прилика речиси секој ден да поминувам покрај неа, па дури покрај затскриениот влез, кој што не личи на ништо.

Локацијата на катната гаража, според мене, и не е така лоша . Сепак нема паркиралишта во непосредна близина ( македонска непосредна близина е 10 метри, не повеќе ), а има доста комерцијални и државни установи. А празна е, поради тоа што е празна тиквата на луѓево. . . Пример се сите кои одат во поликлиниката Идадија ( ги има многу, а не знаат дека позади истата има новоизграден паркинг за 10тина возила ) се паркираат на тротоарот или паркирааат во зеленилото од 5 м2 кое го има пред влезот на поликлиниката. А истиот тој простор, помеѓу поликлиниката и ВЕРОто, односно тротоарот се користи и како такси станица. Речиси секојдневно има и по некој паркиран со четири жмигавци и на самата автобуска станица веднаш до влезот на Веро. Се' е до културата . . .

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1656
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 20-Sep-2013 at 19:35
Јас би рекол се е до институциите т.е.полицијата која едноставно не се замара.
Само како пример, денеска на Теодосиј Гологанов кој воедно има 2 ленти во правец и голема колона еден високоинтелигентен возач реши ја прескокне возејќи некои 200 метри по трета лента...да таа во спротивен правец. Меѓу другото претекна и полициско возило кое беше во втората...и ништо не се случи.

Луѓето прават онака како што им се дозволува...затоа никој не паркира во катната з акоја зборите, поблизу и безпари е да се паркира на тротоар пред Идадија
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 25-Sep-2013 at 15:38
спас за гаражава е давање на добра понуда за месечни билети за блиските институции, кои и да се пример за новата катна гаража спроти дирекцијата на Макпетрол, за едно од околните министерства е дадена понуда од 500ден месечно по автомобил. така да мислам дека подобро гаражава на тој систем да се „распродаде“ отколку да зјае празна и за некое време да се претвори во квази ТЦ
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 376
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 31-Jan-2014 at 18:39
Kuznaj sto ke bide so garazava zjae prazna i estetski go narusuva prostorot mn neosmisleno Dump
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 07-Feb-2014 at 01:13
да се надеваме на багер нема теорија да остане целиот објект вака нефункционален само за еден толку мал Веро
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.108 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.