build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Фотошопиран град

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Фотошопиран град
    Posted: 15-Oct-2009 at 16:22

forums excluded - http://ler-ac.deviantart.com/art/Post-apocalyptic-Skopje-369031954

Edited by Max - 28-Dec-2014 at 00:26
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 15-Oct-2009 at 16:29


Edited by Max - 28-Dec-2014 at 00:24
Back to Top
MKballer View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Nov-2007
Location: Detroit
Online Status: Offline
Posts: 93
  Quote MKballer Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 15-Oct-2009 at 17:21
Fantastic Job!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 15-Oct-2009 at 17:26
wow сликата со железничката станица Rock
потсеќа на чернобил
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1170
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 15-Oct-2009 at 21:48
Max 3 слика од Half life ти е нели ?
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 06-Mar-2012 at 23:56
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 13-Mar-2012 at 15:46

Моќна!

Black.thin.king

Back to Top
Pallatino View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pallatino Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Apr-2012 at 18:26


Првпат фаќам Photoshop ова го гледав од youtube и по него ги следев чекориве. Па кажете со мислите пошо ми е прва слика во Photoshop
Back to Top
Petar View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Nov-2011
Online Status: Offline
Posts: 269
  Quote Petar Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Apr-2012 at 19:39
Originally posted by FoSsiL
Nice!
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 02-Apr-2012 at 22:37
добар е Палатино,дај пушти торент за програмот
Back to Top
Pallatino View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pallatino Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 03-Apr-2012 at 12:24
Originally posted by gjoko

добар е Палатино,дај пушти торент за програмот
http://www.sendspace.com/file/78rtj2 Повели. Линков ни го даде проферскота по информатина на школо за тие шо немаме дома PS3 да го спуштиме брзо
Back to Top
Pallatino View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pallatino Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 05-Apr-2012 at 21:13
Originally posted by N23

Моќна!

Black.thin.king

Може да ми пратиш tutorial за овај ефектов со облациве ?
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 05-Apr-2012 at 22:45
Originally posted by Pallatino

Originally posted by N23

Моќна!

Black.thin.king

Може да ми пратиш tutorial за овај ефектов со облациве ?

Оваа ја најдов на нет, плус и фотошоп не користам, така да не би знаел како да ти помогнам.

23ka.wordpress.com
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 14-Apr-2012 at 21:27

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 14-Apr-2012 at 21:27

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 14-Apr-2012 at 21:37
Абе луѓе, а кај ги снема фотките што ги имаше постирано Мах... (?)
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 18-Aug-2012 at 12:36
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 18-Aug-2012 at 14:50
дали знае некој како би работел фотошоп програмот на 2 ГБ РАМ и XP наместо 7 оперативен систем?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 18-Aug-2012 at 15:02


Зависи од верзијата. Мене постара верзија на фотошоп (првиот CS односно ver8.0) ми работи совршено добро на Pentium4 2GHz и со 1GB RAM. Графичката картичка е GeForce FX5500 со 256MB RAM. Оперативен систем XP.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 18-Aug-2012 at 17:08
имам доста јак компјутер,но на торенти гледам дека програмот е 1.4 ГБ,а оној погоре од Платино работи само на 7-ца,барем таква најава има на торентите.затоа се двоумам дали да спуштам некој програм,се плашам да не го загушам компјутерот
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.095 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.