build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Фотошопиран град

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 25-Sep-2018 at 01:20

што значи да има волја Чоек да дума аут оф д бокс а
вака би го стаил Кале место Собрание а МСУ над ЦеКа додека ова е
бек ту д фјучр кога егејско ќе има пристаништа во архиепиСкопија

https://www.dreamstime.com/pierredumas55_latest-stock-photos_pg1

Edited by Zelenikovo - 25-Sep-2018 at 01:21
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 21-Oct-2018 at 02:18
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 04-Feb-2019 at 10:10

каде е ова? можеле и стреата да ја средат ...https://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/noviot-grafit-na-komiti-foto
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Mar-2019 at 13:39

http://marh.mk/street-art-graffiti-gallery-skopje/идејата беше фото-монтажава да е пропретседателско-изборна симболика, но ќе беше дрско од еднооки да искористам женски лик за глата на бендер, потоамсимвелам на што би ошла оваа аналогија одбро вака та еве би рекол како мија антимасонска предожба, разбирливо или не, пробувам да им посочам на локалните удбалитичари дека еден ден за нивниот табиет да им чистат кондури на разноразни белосветски месони ќе им долета некој за опомена, ето јас ги опоменав искрено, дали тоа ќе им биде за памет незнам, но се надевам бар некои ќе се опаметат ...

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3142220#3142220...Edited by Zelenikovo - 03-Mar-2019 at 23:00
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 05-Mar-2019 at 01:01

горе има склет отстапување на планет-експрес логото по таваницата т.е. трупот на станицата, но приметете ги сите столбови како во капата се искривени, та и јас го бркав лого попрво за врз фрај него во контекст трупот ... нешто што можеш да се пегла и дигитално yt [1] но не би било автентична фотка каква ја имам најдено ...

туку еве супер предожба за нашата постојна реалност, тмурна и бесомачна, сега со кревањето на кулата на визијата-на-телето повисоко и од Крстот на Водно [1] и буквално и фигуративно отвораме врата за евроатланска сублиминална лоботомија [2] кој ги видел астрално бродоите знае дека дел се блиску до предочениве, а од спунт убо легнуе аналогијата дека докстејшн им е телевизијата на паднатите духови анатема на нив, перењето мозок денеска е како никогаш до сега во човечката историја а ќе биде и побетер [3]Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 09-Jan-2020 at 14:41

[1]

токму спин ко за риалити-филм

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4510
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 09-Jan-2020 at 16:57
Па имаше ограда околу зградата на Владата, така што...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 10-Jan-2020 at 21:33на овие затворскава од Издризово поубо им стои! таа на влада беше за да се заштити истата од Граѓаните, додека предожбава за да Народ се заштити од недокваканите политики на партиите на власт, од тие последни сушти во моментов кои ни ги товарат како корисни а не се’ пример корпоративниот канабис кој може да се искористи како индивидуално-земјоделска спрега против сиромаштво [1] или пак безобрзирното протуркување на 5g мрежа иако немало никакви научни физибилитки нит пак широка јавна дебата бидејќи оваа технологија сепак ет склет [2]

незнам само дали оградава би била поарна за да им се забрани влез на постојните султан партии во Собрание или пак да им се забрани излез доколку не покажат Свест корисна за Македонскиот Народ ...

може вака би се допринело да се артикулираат Нормално многу појави во државата, почнувајќи од прометејот како склет идол [1][1] кому ни од блиску не му е место никаде во Скопје а не пак карши Собрание, бидејќи е и естетски и неопагански дрско истурен [2][2][3][3][4][4] напоследнава фуснота сум задумалдекаможе локација за него е Хераклеа веројатно за да прегори заради тамошната Базилака, иако поубо би било заедно со златното теле од маластаница да се зајсат на топење доколку навистина држиме дека сме Православни! веројатно ко споменици сред Дрисла би било симболична компензација па да освестуваме креативно туристички Земјани како и каде заакале во воие времиња, а на негово место мислам што и да стават ет поарно него постојната неопаганска ЖП скулптурална поставка! но истото важи и за жрецот над Вардар!
Edited by Zelenikovo - 11-Jan-2020 at 03:39
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.059 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.