build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Фотошопиран град

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 06-Jul-2020 at 15:06
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 07-Jul-2020 at 02:10
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 07-Jul-2020 at 17:37
барајќи по нет фри-фото voronoi-алгоритам [1][1][1] ... (нешто налик кристалајз или лоуПоли-во-фотошоп [1][1] илити пак грасхопер-во-рино [1][1] (+- ЗdMoi)) ... се изненадив да никаде нема соодветен онлајн алгоритам, небаре нова појава е муабетов [1][1][1]

нешто блиску-до е Полигон ефектов во ЛунПик

https://www2.lunapic.com/editor/?action=polygons

https://pbase.com/alangrant/image/80212854Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 07-Jul-2020 at 21:00

муабетов далеку од полупрофи 2д анимирање налик она на Еднооки, а не пак профи ко во 3xfx, сепак ова е прилично корисна алатка за Анимирани Презентации пр. за GIF Интеракција на Елемнти во Скица од ДУП, иако пред се веб-апов сигурно се користи чисто на мајтап за веселење Деца, евентуално Олдскул Банери, но потенцијално истиот може да бидне проблем ако и децата се навлечат на анимирање, а потоа чорба - не им се љутете што ќе спијат пред компјутер 24/7 утре, но какви се не апп-ои им се сервираат денеска та може ова и’ не е баш најсклет нешта од фотељашки ризик!? во најмала рака ќе си развеселуваат Екипа ако не друго со Лет Ут Космост Инфографици ... се мислев дали да полетаат зградите, но не ми се губи време да ги цепкам транспарентно по леери во фотошоп, а доколку веќе им се замарам би ги анимирал она фракталите погоре ...

https://www.animaker.com/cartoon-maker

https://www.capterra.com/presentation-software/compare/166064-140321-141544/Animaker-vs-PowToon-vs-Renderforest

https://www.quora.com/Is-Animaker-the-best-online-animation-software


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 10-Jul-2020 at 03:00

посоодветен амортизер (за муабетиве горе) од Пецко здравје

ДарМар поручуе Беше Еднаш Во Македонија ...Edited by Zelenikovo - 10-Jul-2020 at 03:03
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 27-Jul-2020 at 02:31

1. кога на Тешкото 2. Застанато му Врви Време
3. Од Оро Стануе Современ Балет, за така 4. да се вкотви до Каменио Мост
5. од POW на крај излегуе Пиф Паф Пуф а Пафката поткрај така ја Пафнал Мрмотот ...

брзо сторено со
https://www.fotojet.com/apps/?entry=collage&category=comic
за да извадите миксот шернете прво на pin.inter~

[1][1][1][1][1][1]Edited by Zelenikovo - 27-Jul-2020 at 02:41
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 04-Aug-2020 at 02:30
уште котвата да денса

едноставен мирор ефект но раритно Сквид по тјубот
уште да имаше верзија и со калеидоскопски пресети и фрактален видео плаги
бонус би било архитектурата да дише

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.