build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловно административен објект ДИА

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Jul-2010 at 16:06

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Online
Posts: 539
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Jul-2010 at 13:49
Во споредба со другите нови објекти во таа околина, овој ми е најинтересен за око. Штета што маркицата е мала, а и поткровјето се надевам нема да остане во ваква состојба.
Back to Top
toasumjas View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Jun-2010
Location: Skopje/ljubljan
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote toasumjas Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Jul-2010 at 23:31
Едно сум заклучил какви грди згради се прават низ скопјево вака со стаклена фасада коа ги прават највише се радувам!Со стакло неможат до толку да ја заебат работата!
Back to Top
toasumjas View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Jun-2010
Location: Skopje/ljubljan
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote toasumjas Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 04-Jul-2010 at 01:17
Originally posted by lslcrew

Уште еден аквариум!

Само ме интересира:Сан Марко, Зградата на соравиа, Зградата на европска унија, Дел од зградата на Нова македонија(ИК Банка),Мобимак, па и Телеком новата, Хипериум, Инвест банка на Македонија, Сп планет итн.Па дури и ЕСм од пред 30-40год.Сигурно и од филхармонија не си воодушевен(стакло и метал)?
Дали не ти се свигаат овие згради? И на колку згради поубави од овие може да се сетиш?

Edited by toasumjas - 04-Jul-2010 at 01:37
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 04-Jul-2010 at 02:25
Добро де, не викам јас дека по дифолт стакло е лошо. Ама ова е аквариум. Од сите што ги наброја само СП планет би го сместил во некоја таква категорија. Другите се со стил си имаат логика. Овој е еден од оние проекти стави стакло и мислиш дека си модерен. Па немора да е нешто којзнае што ама нека разиграат малку фасада. Па ене го Хипериум е ремек дело, што е проблем и тука нешто мало фино убаво да се спакаува. Мене ова ми личи на препакувачница за кафе покрај автопат.
Back to Top
toasumjas View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Jun-2010
Location: Skopje/ljubljan
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote toasumjas Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 05-Jul-2010 at 11:51
Добро тогаш се извинувам. Се согласувам и дека Хипериум е ремек дело и многу ми е криво што е така скриен. Со согласувам и дека и ова не е ништо посебно али сакав да кажам дека некоја фуш компанија коа гради подобро вака него ко таа на 10 метри од неа после семкарите што ја реновираа или како хотел амбасадор
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 05-Jul-2010 at 12:07
Па и не ме воодушевува овој објект,токму спротивното.Толку ли немаат вкус, oсет и минимум креативност за нешто добро да се искомбинира и да се добие солиден еден објект(не дека е којзнае колку лош...ама).Стварно сме презаситени од овие copy-paste објекти кои ништо не нудат од визуелен аспект,премногу boring.Roll%20eyes BTW можеби ќе делуваше поприфатливо ако ги изоставеа црвените елементи...кој знае Dunno
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 15-Nov-2010 at 11:29
Објектов е завршен, ќе му ставам штик наместо кранче.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.