build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловно административен објект ДИА

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Деловно административен објект ДИА
    Posted: 08-Mar-2009 at 20:58
Нова локација заградена на Партизанска карши Градежен факултет


Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 19-Mar-2009 at 18:05
Originally posted by pbanks

Нова локација заградена на Партизанска карши Градежен факултет

Од градежен...


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 19-Mar-2009 at 19:14
абе ова зградичево ќе го рушат? реставрираат? уште ништо не знаеме?
Back to Top
ArchiTechTone View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote ArchiTechTone Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-Mar-2009 at 19:34
Тешко дека го реставрираат, веќе до пола е срушено.... Мислам дека ќе никне ново зградиче за во “транзициска“
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 19-Mar-2009 at 21:24
штета, а баш фино е зградичево
ама џабе се трудам и онака не се вклопува со останатите транзициски
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Mar-2009 at 23:08
Па тешко дека ќе има некаква реставрација. Еве се гледа дека веќе хилтата пропеала. Висинската квота вероватно е дека ќе биде пополнета компактно како и околните објекти, така да само ќе ја збогатиме нишката транзициони. Вероватно може да си нагањаме само у која боја паковање ќе добиеме срање. Дали плаво, зелено или помаранџесто?!
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Apr-2009 at 12:22
Originally posted by zabegan

абе ова зградичево ќе го рушат? реставрираат? уште ништо не знаеме?


Завчера забележав дека објектот е срушен до земја


Сега би требало да објават рендери што ќе се гради на таа локација. Според мои претпоставки би требало да биде станбено деловен објект со 6 ката, такви се во околината. Ми се допаѓа што веќе не се практикува надградба на стари куќи туку се рушат целосно и потоа се гради.
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 18-Sep-2009 at 14:13
Originally posted by La Linea


Originally posted by pbanks

Нова локација заградена на Партизанска карши Градежен факултет
Од градежен...


Еве тука што не чека

Еве само како лошо завршува према споредната улица


Се извинувам за квалитетот на првата слика


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 18-Sep-2009 at 20:37
Originally posted by 46&2

Еве само како лошо завршува према споредната улица
  Dunno
На што мислиш?


Иначе екстра тура денеска  Cheers
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 19-Sep-2009 at 01:38
Originally posted by Cloverstack


Originally posted by 46&2

Еве само како лошо завршува према споредната улица
  DunnoНа што мислиш?Иначе екстра тура денеска  Cheers


Прекратка е , претесна не знам како да се изразам. На маркица од 10 на 10 метри е зацртана 6 катница и плус има преголема закривеност за тој мал габарит. Не знам кој беше само на форумот на едно место зграда спореди со 'парче торта' епа и оваа зграда е таква.

Originally posted by Cloverstack

Иначе екстра тура денеска

Фала.Турата можеше да биде поекстра и подолга ама уште на страт ми снема сонце па повеќе гледав да не ми заврне отколку сликите да испаднат поубави

Edited by 46&2 - 19-Sep-2009 at 01:40
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Oct-2009 at 17:54
Зградата карши градежен факултет. ДИА се вика изведувачот колку што видов, мораше некако да ја крстам нишкаваЕве и апдејтBack to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Oct-2009 at 19:19
Уште еден аквариум!

А што е она кколичето од лево на рендерот. Дали е ова некаков влез во некој паркинг простор позади зградата?! Прошол некој позади зградава , дали има некое слодобно место или све е градено?!
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-Oct-2009 at 01:53
Мислам дека тоа е знак за влез во некој паркинг под зградата...
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 15-Nov-2009 at 19:24
Од денес

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-Dec-2009 at 15:19
Набрзинка од ќошето карши градежен...

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 03-Dec-2009 at 23:47
И од мене една во лет


Back to Top
Zoc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Mar-2009
Online Status: Offline
Posts: 101
  Quote Zoc Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 14-Dec-2009 at 18:29
Искрено судејки по рендерот на објектот, не ми се допаѓа дизајнот,барем не во тоа опкружување...тие црвените делови како да се непотребно ставени, иако се обидуваат да му дадат некој модерен шмек на објектов ама некако не се вклопуваат на димензиите. Сепак кога ќе биде готов ќе биде полесно да се коментира.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 28-Dec-2009 at 15:10
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 30-Apr-2010 at 00:50

Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 30-Apr-2010 at 00:53
Фуш зграда
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.