build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Еколог - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Еколог - Тетово
    Posted: 28-Oct-2009 at 19:46
 Ecolog колку што слушнав дел има ЈКП- Тетово  и нивната работа на фирмава е одрзуванје на парковите улиците итн. но нудат и повеќе од тоа изнамување сала за состаноци и ред други работиThumbs%20Up
1.
2.
4.
5.
 Западниот дел или задниот каде сто има подземна гаража
6.
 Целиот објек е опкрузен со зеленило
7.
 Во задниот дел на објектот градат нешто дали фонтана или паркче со клупи незнам
8.


Edited by Dragan - 28-Oct-2009 at 19:51
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Oct-2009 at 19:52
Originally posted by Dragan

 Ecolog колку што слушнав дел има ЈКП- Тетово  и нивната работа на фирмава е одрзуванје на парковите улиците итн. но нудат и повеќе од тоа изнамување сала за состаноци и ред други работиThumbs%20Up1.


Поштуем! Ова е во Тетово? Можеш сигурно некој поотворен кадар, баш ме интересира што се случува со другите делови на објектов?!?
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 28-Oct-2009 at 19:54
да во Тетово е нема други објекти објектов оваа е една зграда и тоа е многу голема отколу што изгледа на сликаве
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Oct-2009 at 19:55
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 28-Oct-2009 at 20:00
Епа може се истите фирми отвараат објект во Скопје си го шират бизнисот Cheers
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4014
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 28-Oct-2009 at 20:06
ako ispadne objektot kako vo tetovo, super ke bide (spored moite mislenja)

Edited by my Macedonia - 28-Oct-2009 at 20:07
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 28-Oct-2009 at 20:16
Супер слики Драган, фин објект и дефинитивно не е малечок, јас бројам некои 7 надземни нивоа. Како што рече Дејв Гахан, супер би дошло ако можеш да сликнеш некој поотворен кадар да го видиме целиот објект.

Исто така ако можеш да приложиш и координати каде се наоѓа.

Не знаев дека Еколог оволку нараснал, тоа е онаа фирма која носи наши луѓе на работа во Ирак и Авганистан.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 28-Oct-2009 at 20:17
нема потреба да се отвара нишкава објектов е при крај,  кај да е за 2 недели готов ќе биде, тој официално готов е работаа луѓе таму има канцеларии мебел све 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 28-Oct-2009 at 20:18
Ако, мислам дека се квалификува за своја нишка, особено малку за да разбиеме монотонија со објективе од Скопје... 
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 28-Oct-2009 at 20:23
еве кординати за тие што не знаа каде е   42° 0'7.45"N  20°58'29.79"E цел терен е од објектов 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 28-Oct-2009 at 20:34


Убава локација, тој булевар да се пополни со вакви содржини би било супер. А мислам дека има и те како простор.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 28-Oct-2009 at 20:42
па да ти кажем искрено на тој булевар израснаа многу згради и за 2-3 години ќе нема место да се гради повеќе
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-Oct-2009 at 20:43


Изгледа не сум прошол одавна таму...
Back to Top
SJCF View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Nov-2009
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote SJCF Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 10-Nov-2009 at 20:19
Читав ама не разбрав ова готово е или уште се гради?  Smile

Баш фино изгледа. Подобро од нлб тутунска банка во Скопје  Smile
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 10-Nov-2009 at 23:48
Originally posted by SJCF

Читав ама не разбрав ова готово е или уште се гради?  Smile

Баш фино изгледа. Подобро од нлб тутунска банка во Скопје  Smile


Готово е веќе 6 месеци Smile
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Dec-2010 at 17:59
И официјалноо сликано по убавоо и во целост фатен целиот објект
1.
2.
3.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5365
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 10-Dec-2010 at 18:06
Би рекол дека ова е супер дури и за град како Скопје, а тек за градови како Тетово или Битола.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 10-Dec-2010 at 18:12
Гитар што викаш вертуелно да се направи овој објект и да се прикачи на гоогле, можеш да напраеш ?
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5365
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 10-Dec-2010 at 18:16
Знаеш дека баш тоа ќе ти викав?

Првата и третата слика од погорниот пост се таман, ама ќе ми требаат уште. Значи сите фасади сликај ми ги челно, а дијагонално мислам дека третата слика ќе ми сврши работа.

Значи скратено, колку повеќе слики, толку подобро

Ако имаш некој друг предлог за цртање од Тетово, сликај и пуштај.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1169
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 10-Dec-2010 at 18:27
Имам предлог за една кула ( стамбена ) ќе извадим слики ќе ги пастирам SmileSmile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.