build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Selim View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 10-Oct-2023
Online Status: Offline
Posts: 8
  Quote Selim Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 11-Oct-2023 at 06:05
Вака треба на Гетеце да се направи. Одличен проект. Струмица има вакво нешто гасподинот Заев беше визионер.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 12-Nov-2023 at 12:08
Outlet Village Sofia


Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 350
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 12-Nov-2023 at 13:18
Газит Софија ГАЗИТ !

Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 22-Nov-2023 at 12:25
Новоотворениот HOLIDAY PARK град Пазарџик.
Со него низ државата има 45 ритеjл паркове со вкупна површина од 460 илјади квадратни метри. До крајот на 2023 година треба да отворат уште 4 локации, а уште 10 се во изградба
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 08-Dec-2023 at 10:46
Ритеjл Парк Книjaжево - Софиja
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 26-Dec-2023 at 19:22
Варна - населбен трговски центар BILLA..Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 30-Dec-2023 at 12:28
Трендот последниве 1-2 години е големите синџири да градат не само продавница, туку мали трговски центри, каде што има катче за храна, аптека, дрогериja, филијала на банка.Прво беа Фантастико и Billa, а сега Kaufland
1/2
Kaufland center - Манастирски ливади.


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 30-Dec-2023 at 12:39
2/2
Kaufland center - Лjулин


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 08-Feb-2024 at 12:51
Супермаркет и трговски центар Фантастико - София,Драгалевци.
1/2
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 08-Feb-2024 at 12:55
2/2
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 12-May-2024 at 11:00
Новоотворени ритеjл паркови
Retail Park Vidin Plaza - град Видин
Ритейл Парк Несебър - град Несебър
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 03-Jun-2024 at 17:49
Централни Софийски Хали

1/4
По две години реновирање, Централните хали во Софија повторно се отворени. Објектот е недвижно културно наследство од национално значење.Фасадата е реставрирана, обновувајќи ги архитектонските елементи кои беа малтерисани низ годините.Покривот е целосно заменет и саниран,импресивната челична конструкција е поправена и засилена.Вториот кат додаден во 80-тите е отстранет и е обновен оригиналниот изглед на просторијата, повторно обновена е и фонтаната од италијански мермер, отстранета за време на комунизмот.Часовникот на кулата, кој е оштетен повеќе од 40 години, повторно работи и го мери времето на секои 15 минути.


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #313 Posted: 03-Jun-2024 at 17:58
2/4
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #314 Posted: 03-Jun-2024 at 18:19
3/4
Во приземјето се изложени пронајдените археолошки ископувања, има мултимедијален центар кој раскажува за историјата на античка Сердика (старото име на Софија).
Има детско катче, книжарница, аптека, канцеларија на мобилен оператор, пицерија, кафуле.


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #315 Posted: 03-Jun-2024 at 18:33
4/4


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #316 Posted: 22-Jun-2024 at 18:39
Distributivni centar Lidla u Lepenici kod Sarajeva, maj 2024.Planirani rok završetka radova je decembar 2025. godine. S obzirom na to da će do tada biti završena i izgradnja niza prodajnih objekata, odnosno marketa, moguće je da do konačnog otvaranja prvih radnji njemačkog lanca u BiH dođe 2026. godine, saznaje BiznisInfo.ba.

https://www.biznisinfo.ba/pogledajte-kako-izgleda-gradiliste-od-200-miliona-km-na-ulazu-u-sarajevo/
Carpe diem
Back to Top
Marcello View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-May-2024
Online Status: Online
Posts: 13
  Quote Marcello Quote  Post ReplyReply #317 Posted: 22-Jun-2024 at 20:40
Значи и Босна во некој сличен период како Македонија планираат да отвараат Лидл маркети. Информациите по портали се дека 2026 година Лидл маркети треба да има и Македонија.

Edited by Marcello - 22-Jun-2024 at 20:41
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 123
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #318 Posted: 23-Jun-2024 at 10:18
Vo Bijeljina ( BIH ) prviot market e kompletno zavrsen uste vo Septemvri 2023-ta, ali toj vo prvo vreme ke koristel za obuka i edukacija na vrabotenite. Inace plan na Lidl mu bilo prvite marketi vo BIH da gi otvori krajot na 2026-ta ili pocetokot na 2027-ma.
Isto i kaj nas marketot sto se gradi vo Bitola najverovatno isto kako i vo Bijeljina vo prvo vreme ke koristi kako centar za edukacija i obuka na vrabotenite. A za otvaranje na prvite marketi ke pocekame do prolet 2026-ta Big%20smile

https://www.banjaluka.com/aktuelno/ovako-ce-izgledati-lidl-u-bijeljini-foto/

https://biznis.rs/vesti/region/lidl-planira-istovremeno-otvaranje-15-objekata-u-bosni-i-hercegovini/


Edited by UROS - 23-Jun-2024 at 14:25
Back to Top
Marcello View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-May-2024
Online Status: Online
Posts: 13
  Quote Marcello Quote  Post ReplyReply #319 Posted: 23-Jun-2024 at 17:31
А за што точно обука? Касиери, редачи на роба,магационери?
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #320 Posted: 04-Jul-2024 at 13:39
По 8 години отсуство, Carrefour повторно ги отвори првите 6 продавници во Бугарија - 2 во Софија, 2 во Варна, 1 во Бургас и 1 во Сончев Брег.
За разлика од претходниот пат кога се отвораа големи хипермаркети, сега влегуваат со двата помали урбани формати - Carrefour Market(супермаркет) и Carrefour Express(минимаркет).
До крајот на годината треба да отворат 26 продавници, а плановите се за 2-3 години да отворат 200 продавници во поголемите бугарски градови.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.