build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Google Earth (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
AmyntA View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07-Nov-2011
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 34
  Quote AmyntA Quote  Post ReplyReply #441 Posted: 18-Apr-2016 at 09:15
Ти си бате, приказна за себе.

Сам си поставуваш тези сам си поставуваш прашања, ... и сам си ги одговараш - и тоа погрешно.

Кога само би имал капацитет да си направиш анализа на постовите до сега.
Edited by Cloverstack - 18-Apr-2016 at 13:22
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11772
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #442 Posted: 18-Apr-2016 at 13:23
Amynta, а да намалиш малку со навредите? Малку повеќе. 
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1125
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #443 Posted: 21-Apr-2016 at 22:16
Има нова, многу убава снимка од 23 февруари за Скопје.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6977
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #444 Posted: 22-Apr-2016 at 04:44
можда немам капацитет да си ги анализирам постовите, ама имам капацитет да сфатам дека буквално не постојат два идентични патокази во земјава и дека секој патоказ е неверојатна приказна за себе и за неписмениот што го направил
не само што немаме стандардизација и немаме комплетно реновирана патоказна мрежа од времето на Југославија, туку и врв е тоа што и она малку што е направено, направено е од луѓе кои не разбираат што е тоа англиски јазик и како се пишуваат на англиски некои од главните градови на соседниве држави

се разбира и дека имам и капацитети да сфатам дека живеам во земја со неверојатни национални комплекси и народ на кој многу побитно му е случајно некој странец погрешно да не изговори некој топоним, отколку топонимот да си ја изврши својата најосновна и најбитна намена, а тоа е да ориентира и да насочува
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Могли View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 21-Apr-2015
Location: Битола
Online Status: Offline
Posts: 69
  Quote Могли Quote  Post ReplyReply #445 Posted: 27-Apr-2016 at 22:30
Достапни се нови снимки на Битола, Прилеп, Ресен, Демир Хисар, Крушево и Македонски Брод од 15.04.2016.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1404
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #446 Posted: 27-Jun-2016 at 16:22
Имате нови снимки! Се гледа целосно трасата на новиот автоат Демир Капија - Смоквица, како и добар дел од Миладиновци - Штип (особено кај Кадрифаково)
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3586
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #447 Posted: 19-Sep-2016 at 21:43
Нови снимки скопје. Како градот се променува...
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1125
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #448 Posted: 04-Feb-2017 at 14:55
Хрватите си ги земале сателитските снимки од 1968 од архивите на ЈНА, и сега им се објавени на веб-страницата на некој орган на Министерството за градежништво и просторно уредување. Ме интересира зошто не ги објавиме и ние (и останатите ex-Yu држави), и од кои години има снимки.
Еве како изгледал Загреб во 1968, размер 1:25 000 до 1:2000.За да ги погледнете снимките, одберете DLU podloge -> Digitalna orto-foto karta 1968.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.