build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Google Earth (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 222324
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #461 Posted: 28-Dec-2018 at 13:36
На ниво на цела Грција им се затемнети сите касарни, воени аеродроми и воени објекти. Според мене немаат некоја корист од ова, зашто во Historic Images, од пред една година се гледаат истите објекти и не се затемнети, а и вака само си издаваат каде имаат воени објекти и кои се нивните граници.
Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1866
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #462 Posted: 29-Dec-2018 at 09:34
Не сум видел ниту еден друг мешународен аеродром да е затемнет, претерале со параноја малку...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Online
Posts: 607
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #463 Posted: 16-Jul-2019 at 14:41
Belgrad celosno vo 3D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 222324

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.